spr kontti tampere

tiatooo

Onko kellään tietoa spr kontti Lielahden työilmapiiristä Tampereella...?? Olen kuullut tarinoita paikan huonosta ilmapiiristä, mutta haluaisin kuulla muiden kokemuksista. Olen saanut TE-keskukselta osoituksen ko. työpaikkaan...

13

2825

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfasegagr

      Konteissahan oli jokunen vuosi sitten suuri kato esimiehistössä epäasiallisen kohtelun vuoksi. Ketjun johdossa tapahtuikin muutoksia. Ilmeisesti tilanne konteissa parantunut?

      • exkonttilainen

        Ja ne joiden mielestä entinen meno oli ihan ok(eli ylimmän johdon nuoleskelijat), ovat jääneet taloon...?? Tuskin siltä pohjalta meno ko. paikoissa ainakaan on tervehtynyt...??


      • kyllä_vaan
        exkonttilainen kirjoitti:

        Ja ne joiden mielestä entinen meno oli ihan ok(eli ylimmän johdon nuoleskelijat), ovat jääneet taloon...?? Tuskin siltä pohjalta meno ko. paikoissa ainakaan on tervehtynyt...??

        Voihan siellä olla jotain vielä hampaankolossa. Siitä meiningistä tuskin ihan heti toipuu kukaan. Jos toimintavat olivat vuosia pielessä, niin aikansa kestää, että työilmapiiri tervehtyy.


      • Anonyymi

        Onkohan vielä sama meininki?


      • Anonyymi

        Mun kokemus kyseisen johtajan kanssa on kyllä aivan eri. Hän on valtavan kannustava, oikeudenmukainen, reilu ja mukava esimies ja myös kanssa-työntekijä. Vaikka kaikilla on lupa omaan mielipiteeseen ja kokemuksiin, sanoisin että tälläisessä puheessa ei ole päätä eikä häntää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mun kokemus kyseisen johtajan kanssa on kyllä aivan eri. Hän on valtavan kannustava, oikeudenmukainen, reilu ja mukava esimies ja myös kanssa-työntekijä. Vaikka kaikilla on lupa omaan mielipiteeseen ja kokemuksiin, sanoisin että tälläisessä puheessa ei ole päätä eikä häntää.

        KYSEINEN NAINEN MIELESTÄNI FALSKI JA TEKOPYHÄ.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        KYSEINEN NAINEN MIELESTÄNI FALSKI JA TEKOPYHÄ.

        Juuri näin! Jokapaikassa lukee että kohdellaan toisiamme fiksusti ja ystävällisesti, vuorovaikutetaan fiksusti.
        Mutta ilmeisesti tämä ei koske päällikköä...
        Puhuu työntekijöille happamasti ja sanoittaa asiat niin (jos puhutasn sairaslomasta) että työntekijä itse tajuaisi ettei hän muka kykene työskentelemään Kontissa.
        Etsin raivolla uutta työpaikkaa ja konttia en suosittelisi kenellekkään.


    • Ei-saa-kiusata

      Harmillista tuo, että tekee itse mitä muilta kielletään. 😠

    • Anonyymi

      Olin kanssa joskus täällä.

      Palaverissa käytiin aina ihan tismalleen samat asiat läpi. Ihan minuutin tarkkaa työaikojen kyttäämistä. Huomautetaan 5min myöhästymisestä ja kun työaika loppuu pitää vasta silloin mennä pukuhuneeseen ei yhtään ennen.

      Itse en polta, mutta tupakan poltosta oli myös hirveä kyttääminen. Sai polttaa vain tauoilla mutta jokut keksivät, että kun vie roskat roskiin pihalle niin siinähän voi polttaa samalla ja hirvee saarna tästä, että näin ei saaa sitten jatkossa tehdä.

      Auta armias kun tuli uuden vuoden aatto niin kaikkien pukukopit kytättiin läpi. Veikkaan, että etisivät, että joillain olisi alkoholia mukana. Joukossa saaattoi toki olla silloin alkoholiongelmaisia työntekijöitä. Yksi työntekijä vaikutti kerran hieman karuplaiselta tai huonovointiselta ja kun oli oltiin ruokatauolla hänen kädetkin vapisi ruokaillessa. Sattaa toki johtua jostain muustakin. En ole varma onko karpula, mutta eikös se tuollainen ole???.

    • Anonyymi

      Millaista siellä mahtaa olla tätä nykyä ? Mietinnässä kysyisinkö sieltä töitä,mutta kannattaako?

      • Anonyymi

        Ei sinne pääse kuin työkkärin kautta palkkatuella ja työajat 4h/viikko. aamu/ilta vuorot. 5pv/viikko myös la ja su voi joutua, mutta kuitsekin se 5pv/viikko. eli jos on viikonloppuna töissä saa vikolla vapaata.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei sinne pääse kuin työkkärin kautta palkkatuella ja työajat 4h/viikko. aamu/ilta vuorot. 5pv/viikko myös la ja su voi joutua, mutta kuitsekin se 5pv/viikko. eli jos on viikonloppuna töissä saa vikolla vapaata.

        Onko kuitenkin hyvä paikka ja työilmapiiri?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko kuitenkin hyvä paikka ja työilmapiiri?

        Onko kuitenkin hyvä paikka ja työilmapiiri?

        Vaikea sanoa mikä nykyään meno on, mutta minun alikana oli selkeesti muutamia alkoholiongelmaisia.
        Saapuivat mielestäni krapulaisena paikalle ja varmaan oli ollut jotain" piilopulloja" niillä kun pukokopit syynättiin kaikki läpi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      21
      1351
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      170
      1072
    3. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      104
      1070
    4. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      65
      785
    5. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      57
      772
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      51
      761
    7. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      731
    8. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      714
    9. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      51
      669
    10. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      565
      635
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      617
    12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      602
    13. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      84
      588
    14. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      573
    15. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      551
    16. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      7
      544
    17. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      525
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      523
    19. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      511
    20. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      81
      499
    Aihe