Oletteko syntyneet avioliittoon? Kohta ei ole mahdollista syntyä perinteiseen perhemalliin. Vetoan teidän lesbojen ja homojen omaantuntoon, peruuttakaa häät.
Vetoan omaan tuntoonne.
7
118
Vastaukset
>> Kohta ei ole mahdollista syntyä perinteiseen perhemalliin. <<
Puolet meistä syntyy nykyään avioliiton ulkopuolella ja itsekin toivoin joskus, että olisin syntynyt jossakin ihan muualla kuin synnyin. Vaikka yksinhuoltajalle, ihan sama.
Mutta tässä ollaan, ei meillä ole vaihtoehtoja.
Perinteinen perhemalli, sanonko mitä se tuo minulle mieleen?
6 vuotiaan pojan, joka katselee Oulujokea kuin Hamlet ikään ja pohtii, siis täysin vakavissaan, että "Ollako vai eikö olla?".- taastätäsamaa
Kyllä kohtakin voi syntyä perinteiseeen perhemalliin. Mikään ei estä heteroseksuaaleja menemästä naimisiin.
Vetoan omaantuntoosi: älä viitsi valehdella näin tärkeänä päivänä. Tämän päivän jälkeen sinulla on yksi päivä vähemmän aikaa elää. Vetoan hihhuleiden puuttuvaan älykkyyteen : vaikka ilman sitä onkin vaikeaa yrittäkää silti ajatella muutakin kun itseänne.
- SusiPari2
Geenisakset vaan leikkaamaan lesboille superlapsia. Perinteiset lapset poljetaan maan rakoon.
- taastätäsamaa
perinteisten mallien lasten iho näyttää marikankaan vuokko-mallilta
- fdhgjkfgjk
Kukapa haluaisi olla 'puoliso 1' ja 'puoliso 2'? Ei avioliitto ole naimisiin menevän parin ja valtion välinen liitto, vaan miehen ja naisen liitto Jumalan kasvojen edessä. Mennään siis naimisiin vaikka kahden todistajan läsnäollessa, ollaan mies ja vaimo. Jos joku taho ei avioliittoamme hyväksy, se on heidän ongelmansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381329
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39916Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad35661- 14600
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26588- 25565
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17553Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17523