Ei soita vaikka voisi soittaa? Mistä kertoo?
Miksi ex muija ei soita?
Pekkapuupää123456
5150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ilmeisesti tarkoitat sanomalla "vaikka voisi soittaa", ettei ex-muijasi puhelimessa ole vikaa, akussa on virtaa ja puheaikaa jäljellä. Ilmeisesti tarkoitit edellisen lisäksi myös, että ex-muijallasi on jonkinlainen lupa soittaa sinulle, josta hän on tietoinen, taikka olet tehnyt hänelle selväksi, että odotat hänen jostain syystä soittavan.
Koska ex-muijasi ei soita sinulle - vaikka hän aivan hyvin voisi niin tehdä - täytyy hänen käytökselleen olla jokin syy.
Voisiko selitys soiton panttaamiseen olla sama kuin siinä, että hän on nykyään ex-muijasi? Hän ei siis halua olla kanssasi enää missään tekemisissä, vaikka aivan hyvin voisi.
On tainnut mennä elämässään eteenpäin :)
Miksi hän soittaisi , olisiko jotain syytä soittaa ?
Päässyt hyvemmän velisäätiön hoitoon.
Jospa hän toimii kuten tämä helsinkiläismies, joka näki kaupassa käydessään naistenlehden otsikon, jossa kerrottiin että on ihanaa vaan olla kotona ja ladata akkuja :)
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005105685.html