Kasvaako Afrikkalaisten ja Lähi-itäläisten miesten tulon myötä pohjoismaalaiset, humanistiset arvot ?
Itse näen seurauksen selvästi. Tiesin tämän sosiaalimatkustajien, miljoonien vaaleiden naisten perässä juoksevien rikollisten tunkeutumisallon olevan edessä vuosituhanteen vaihteessa.
Voin myös sanoa: Tästä suvakkien puuhasta ei ole seurannut eikä seuraa mitään hyvää, vaan se hyvä rikotaan Euroopassa.
Humanistia leikitään nyt niiden rahoilla, joita nimitellään rasisteiksikin.
Itse näen seurauksen selvästi. Tiesin tämän sosiaalimatkustajien, miljoonien vaaleiden naisten perässä juoksevien rikollisten tunkeutumisallon olevan edessä vuosituhanteen vaihteessa.
Voin myös sanoa: Tästä suvakkien puuhasta ei ole seurannut eikä seuraa mitään hyvää, vaan se hyvä rikotaan Euroopassa.
Humanistia leikitään nyt niiden rahoilla, joita nimitellään rasisteiksikin.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Pedofiili- saataanan uskonnon arvot kasvaa.
Humanistiset+arvot?+Ei+toki.+Näiden+tulijoiden+humanismi+on+lapsenkengissä+pohjoismaalaisiin+verrattuna.+Esimerkiksi+uskonnonvapaus+ja+tasa-arvo+on+heidän+kotimaissaan+likimain+tuntematon+käsite.+Suvakit+voivat+kuvitella+olevansa+suuriakin+humanisteja+kun+pääsevät+hyysäämään+elintasopakolaisia,+mutta+kohde+on+kylläkin+väärä.+Ne+oikeasti+hätää+kärsivät+ovat+edelleen+siellä+kotimaissaan.+Jos+minulla+olisi+päätösvalta+niin+yhtään+muslimia+en+olisi+ottanut+tänne,+vaan+pelkästään+jesidejä+ja+kristittyjä+jotka+ovat+siellä+kansanmurhan+kohteena.
Ainoa+mikä+on+kasvanut+suuresti+on+rasismi.+Toisin+kuin+suvakit+uskovat+niin+rasismi+syntyy+useimmiten+joko+omista+tai+muiden+kokemuksista+pelkkien+ennakkoluulojen+sijaan.+Tästä+oli+joskus+iltasanomien+tms.+sivuilla+kyselykin+mutta+kun+tulos+että+yli+80%+kielteisistä+kokemuksista+tuli+omista+kokemuksista,+niin+kyselystä+sensuroitiin+se+vaihtoehto+pois.
Rasismi on tuonti tavaraa Tallinan laivalta -90 luvun alusta kun afrikansarven jätelasti kipattiin Helsingin satamaan. Vastaanottajaksi oli merkitty Johanna Helvetinsuuripää.
Ainakin on nähtävissä ,että isossa osassa maailmaa on asiat pahasti vinossa ja
jääneet vuosituhansien kehityksen taakse.Tähänkö meidät herätettiin huomaamaan
nyt,että ´pitää puuttu asioihin,eikä päästää tätä vuosisatojen taakse jäänyttä takapajulaa leviämään ympäri maailman,vaan kehitys pitää alkaa tapahtumaan näiden
omissa maissa pääsemällä eroon valheellisista uskonnoista ja elämäntavoista.
Rajat kiini,ja työt käyntiin takapajuloissa.
Verenpaine arvot monella isänmaallisella!
Saadaan Suomeen taas 1700-luku kerralla. Kivoja julkisia mestauksia uskon varjolla.
Näistä on areenassa muuten kuunnelmina radio lähetyksistä jos kiinnostaa.
Kaikki+positiiviset+arvot.+Pakolaiset+tuovat+niin+paljon+iloa+ja+hyvinvointia+maahamme,+ettei+rasistit+kykene+vihaltaan+sitä+näkemään.+Jos+joukossa+on+yksi+tai+kaksi+rikollista+niin+se+riittää+sekoittamaan+näiden+"isäm+maallisten"+aivotoiminnan+pahimmanlaatuisen+psykoosin+puolelle.+Fakta+on,+että+99%+ihanista+pakolaisista+edustaa+rakkautta,+kauneutta,+jaloutta,+älykkyyttä,+rohkeutta,+suvaitsevaisuutta+ja+kaikkia+mahdollisia+positiivisia+asioita,+mitä+maa+päällään+kantaa.+He+raikastavat+ja+tervehdyttävät+Suomen+rasistien+mädättämän+ilmapiirin+ja+auttavat+tekemään+kansasta+monikulttuurista,+iloista+ja+hymyilevää.+Suomijuntin+aika+alkaa+olla+ohi,+pakolaiset+eivät+turhia+mökötä+eikä+möllötä+niin+kuin+suomijuntti+vaan+suu+ainiaassa+hymyssä+sosiaalisesti+tutustuvat+ihmisiin+ja+parantavat+maan+ilmapiiriä.+Samalla+vähenee+alkoholismi+ja+itsemurhat+ja+tilalle+astuu+pakolaisten+tuoma+rakkauden+ja+hyvinvoinnin+aura+ihmisten+ylle,+joka+johtaa+siihen,+että+tuntemattomat+vastaantulijat+kadulla+halailevat+toisiaan+pelkästään+pakolaisten+tuoman+mahtavuuden+takia.
Kukahan tässä psykoosissa on?
Kumma että näiden pakoloisten kotimaissa ei ole iloa , hyvinvointia, rakkautta, kaineutta , jaloutta...vaikka maa on täynnä näitä "rakkauden lähettiläitä".
Aina kun nämä luovat yhteiskunnan siellä on riistoa, kurjuutta ,sotaa , rasismia , sekasortoa ja saman nämä tuovat mukanaan minne ikinä menvätkin.
Heh heh vei sanat suusta. Pohjoismaisen ja suomalaisen hyvinvoinnin ja tasaarvon on luoneet juurikin nämä parjatut suomijuntit. Helppo se nyt on tällaisessa maassa pikkupisistenkin nyt huudella jotka ei tajua omaa parastaan.
Muuttakaa ihmeessä niihin parempiin maihin hölmöt.
"....pakolaisten tuoma rakkauden ja hyvinvoinnin aura ihmisten ylle, joka johtaa siihen, että tuntemattomat vastaantulijat kadulla halailevat toisiaan pelkästään pakolaisten tuoman mahtavuuden takia...."
jumalauta - miksi mannereuroopassa ja ruotsissa ei ole tuota "mahtavuutta" ja kuvailemaasi paratiisimaista onnea?
eikä edes niissä maissa joista nämä siirtolaiset lähtevät.
Ne ihmiset tuovat ne eväät, tiedot ja tavat joita niillä on. NE TUOVAT - oppimansa tänne.
eivätkä he muutu aatamiksijaeevaksi - matkalla tänne.
Jos et usko: ethän sinäkään näe muuta kuin yhden totuuden pääsi sisällä.
Ja toisaalta, olet aika julma: miten sä voit asettaa sotatraumasten kontolle ja tehtävälistalle, että heidän pitää tuoda ja tehdä tänne "onni, ilo ja hyvinvointi" ?
Elät jotenkin todella irti tästä maailmasta.
Juuri jotain näin mamuista nämä suvakit ajattelevat. He uskovat tämän mielipiteensä olevan niin paljon parempi kuin mitä vähänkään kriittisesti tähän mamuinvaasioon suhtautuvien ajatukset. Näillä toki voi olla omakohtaista hyvinkin positiivista kokemusta joistain mamuista joita he hyysänneet ovat, Positiivinen kokemus voi olla esm. naispuolisella suvakilla jotain sellaista, että on kivoja höpöttävä mamu seurustelukaverina jonka ihka-seksikkääksikin parittelukumppaniksi kokee.
Mutta nämä mamumiehet tulevat kulttuureista missä talous ja työ-jutut ovat lähinnä kaupustelua, kebabia, basaaria y.m.s. ja parempi väki sitten valtion viroissa. Kovaa rahaa saadaan luonnonvarojen myynnistä lähinnä öljystä tai kehitysavusta joilla varoilla virkamiehet elävät herroiksi, ja kansa roikkuu mukana lähinnä siis basaaritaloudessa. Uskonto on ehdoton islaminusko jonka tekstejä ylivertaisina viisauksina pidetään ja lainsäädäntöön sellaisenaan sovelletaan. Kulttuuri on myös ehdoton machokulttuuri missä naisella ei ole sinne päinkään sellaista ihmisarvoa kuin mihin me olemme tottuneet. Niin että kyllä se tällainen mietteliääksi pistää mitä tällaisesta mamuinvaasiosta vähänkin pidemmän päälle mennen seuraa taloutemme ja kulttuurimme osalta.
Voisiko joku suvakki mainita edes yhden maan, jossa on muhamettilaisten valtaenemmistö ja jossa ei vainota kristittyjä, tai muita uskontoja? Indonesia ei, Iran ei, Saudi-Arabia ei...
Tuo ettänäintää osaa sitten ilmaista asiansa sydämellisesti ;). Sarkasmi on taitolaji ja sen hän osaa.
Niintuosta tulevaisuuden rakkaudesta on saatu jo esimakua, suomalainen lenkkareissa alasti mannerheimintiellä räntäsateessa, ainoa vain että tulkkia tarvittiin ennenkuin ymmärrettiin että tämä suomipoika halusi s..seksiä poliisilta.
Tämä oli aamun iltapäivälehdessä.
pommi tikittää !! - tätä monikultturihelvettiä on kai haluttu ?
en menisi enää julkisille paikoille ja yleisötapahtumiin Helsingissä.
Pommi tikittää !!!
Kyllä se tikittää. Mosulista on lähtenyt "pakolaisia"
Merkelperkel haluaa levittää "vastuuta" ja Isis-terroristejä pian, juuri näitä Mosulista lähteneitä siviilein mestaajiakin.
Eihän heillä ole muuta paikkaa kuin Euroopan suvakkien suojelussa !
Salaa lennätetään bussinesluokassa Suomen viiden tähden täysihoitoihin kuten Bosnian sodankin teurastajat lennätettiin salaa nauttimaan lokoisista vankiloistamme täysihoitoineen.
Mitkä arvot kasvaa..? Viha- ja inhoarvot!
Kyllä minäkin pakolaisena hymyilisin kävellessäni kotiin sossusta.
Varmaan röhö nauraisin minäkin jos sota tai muuna rikollisena, paperit välimereen lipsahtaneena saisin yhtääkkiä kuninkaan statuksen
Raaka barbaria satoja esimerkkejä jo siitä.
Vankilassa ainakin kovat islamin arvot kasvaa. Hakkaavat siellä ei-muslimeja ja hurraavat terrori-iskuille.
"Pakolaiset tuovat niin paljon iloa ja hyvinvointia maahamme, ettei rasistit kykene vihaltaan sitä näkemään."
.
Ovat omissa kotimaissaan tuoneet "iloa" leikkelemällä kauloja, katkomalla käsiä, polttamalla häkissä ihmisiä, asettamalla tienvarsipommeja, jne.
.
Ovat tuoneet "iloa" myös eurooppaan ajamalla kuorma-autolla väkijoukkoon, tekemällä iskuja eri kohteisiin, sekä iloksemme kutsuvat eurooppalaisia vääräuskoisiksi perustellessaan tekojensa hauskuutta.
.
Voi...miten ovatkaan iloa ja hyvinvointia tuovia.
Unohtamatta raiskauksia. Varmaan paljon 'iloa' niistäkin.