Ujot, ajat ja hiljaiset miehet jäävät ilman naista. Naiset valitsevat vain niitä öyhöttäviä jännämiehiä paremmin käyttäytyvien laadukkaampien miesten sijaan.
Tämä ei enää vetele.
Moni kiltti ja hyvä mies saattaa kärsiä poikuudesta reilusti yli kaksikymppisenäkin. Jotkut vanhempina. Joillain kilteillä miehillä saattaa käydä flaksi vanhempana, mutta naiset ovat tässä vaiheessa hyvin vahvasti käytettyjä.
Valtion on alettava kampanjoimaan kilttien miesten puolesta. Naisten tulee jo nuorempana oppia, että kiltti mies on se parempi vaihtoehto öykkäröijän sijasta.
Tämä mahdollistaa sen, että terveitä parisuhteita syntyy. Kiltit miehet pääsevät eroon poikuudestaan ajallaan eivätkä ajaudu itsetuhoisten ajatusten ja tekojen pariin.
Tämä ei enää vetele.
Moni kiltti ja hyvä mies saattaa kärsiä poikuudesta reilusti yli kaksikymppisenäkin. Jotkut vanhempina. Joillain kilteillä miehillä saattaa käydä flaksi vanhempana, mutta naiset ovat tässä vaiheessa hyvin vahvasti käytettyjä.
Valtion on alettava kampanjoimaan kilttien miesten puolesta. Naisten tulee jo nuorempana oppia, että kiltti mies on se parempi vaihtoehto öykkäröijän sijasta.
Tämä mahdollistaa sen, että terveitä parisuhteita syntyy. Kiltit miehet pääsevät eroon poikuudestaan ajallaan eivätkä ajaudu itsetuhoisten ajatusten ja tekojen pariin.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Olisihan se yhteiskunnallisestikin kannatettavaa että järkevä elämä olisi miehelle mahdollista niin että samalla voisi saada myös naisseuraa. Varmasti moni mies miettii että elänkö fiksusti vai yritänkö löytää kumppanin. Joku saattaa jakaa elämäänsä niin että arkisin on oma itsensä ja viikonloppuna yrittää sitten päihteiden avulla saada itseään sen verran muutettua että jotain voisi tapahtua.
Mielestäni suomeen tulisi saada reilusti lisää afrikkalaisia miehiä meidän kaikkien iloksi.
Parempi vaihtoehto olisi se, että sinä muutat sinne Afrikkaan.
Suomeen tulvii kyllä nykyisinkin Afrikkalaisia miehiä enemmän kuin tarvitaan.
Ei me kelvata naisille.
Vaan kun on riittävän jännä, niin kyllä kelpaa:
- http://mvlehti.net/2017/03/07/video-monikulttuurista-rikkautta-tata-suvakit-kirkko-ja-feministit-haluavat-suomeenkin/
Oikein tullaan kadultakin haalimaan ja omalla naamallaan:
- http://mvlehti.net/2017/03/06/video-kiimaiset-suvakkihorot-iskemassa-miehia-itselleen-matuleirissa/
Ei meillä kilteillä ja kunnollisilla Naista arvostavilla miehillä ole mitään mahdollisuuksia.
"Moni kiltti ja hyvä mies saattaa kärsiä poikuudesta reilusti yli kaksikymppisenäkin."
Poikuus ei ole synonyymi kärsimykselle, koska se on neutraali asia eikä aiheuta automaattisesti elämään mitään negatiivista. Seksiä ehtii harrastaa kyllä sitten aikuisiällä ihan kyllikseen. Joku 20-vuotias neitsyt on niin miehissä kuin naisissakin vielä täysin eri asia kuin 30-40-vuotias neitsyt, jollaiselle asiasta saattaa olla muodostunut jo ylitsepääsemätön oravanpyörä.
"Kiltit miehet pääsevät eroon poikuudestaan ajallaan"
Mikä on "oikea" aika/ikä menettää poikuus??? Ja koskeeko sama myös naista ja hänen neitsyyttään, eli onko naisen "oikea" ikä menettää neitsyytensä sama? Olen aina luullut että nuo asiat ovat yksilöllisiä ja joku voi olla valmis 14-vuotiaana siinä missä jotakuta jännittää liikaa vielä 19-vuotiaanakin, mutta ilmeisesti olin sitten väärässä.
Pidä turpasi kiinni, koska et tiedä miehenä elämisestä yhtään mitään.
Eivät onneksi kaikki miehetkään ole heti syntymästään lähtien mitään tunteettomia panokoneita. Ihan oikeasti jo kokemuksestakin tiedän, että usein miestäkin jännittää se oma eka kertansa eikä ole tuosta vain simsalabim heti heppi tanassa jyystämässä, jännitys voi jopa hetkessä lamaannuttaa stondiksen vaikka se vielä vaatteet päällä olisi miten kova tahansa. Siksi poikuuden poistoon yleensä vaaditaan tilanteen päälle ymmärtävää naista, eikä esim. jotain lyhytpinnaista, asialle ja alkukankeudelle naureskelevaa tai muuten vain heti kaiken täydelliseksi olettavaa naikkosta. Siksi silläkin on jotain väliä, milloin (esim. herkässä/epävarmassa iässä vs. henkisesti asiaan kypsyneessä iässä) ja kenelle myös se mies poikuutensa menettää.
"Poikuus ei ole synonyymi kärsimykselle, koska se on neutraali asia eikä aiheuta automaattisesti elämään mitään negatiivista. "
Kummasti naisille syntyy neitsyydestä suuri taakka joskus 15 vuotiaana, niin että siitä pitää päästä eroon festareilla bongatun jännäpojan kanssa.
Ei se minulle vielä 15-vuotiaana mikään taakka ollut. Vielä 16-kesäisenäkin ihmettelin kielikurssilla Kaliforniassa silmät pyöreinä, kuinka monet pohjoismaiset tytöt heittäytyivät siellä romansseihin itaalopoikien kanssa. Siihen aikaan reissusta kirjoittamastani vihosta löytyy merkintä, jossa selvästi paheksuin kyseistä touhua enkä vielä siinä iässä olisi ikinä halunnut yhden illan juttua tai edes sitä paljon hehkutettua lomaromanssia.
Vasta 18-vuotiaana aloin tuntea paineita neitsyydestäni. Jos voisin mennä ajassa taaksepäin, kertoisin 18-vuotiaalle itselleni että neitsyys kannatti kantaa siinäkin iässä vain ylpeydellä eikä todellakaan hötkyillä asian suhteen.
Suuri osa naisista haluaa suhteeseen vain jos on vahvempia tunteita pelissä. Ei voi mitään jos monella ei herää tunteita tietyntyyppisistä miehistä.
Naiset aina öykkäröivät eivätkä anna miehille suunvuoroa.
"Joku saattaa jakaa elämäänsä niin että arkisin on oma itsensä ja viikonloppuna yrittää sitten päihteiden avulla saada itseään sen verran muutettua että jotain voisi tapahtua." Tämä. Muuten raitis ja hyvää elämää elävä mutta liian kiltti mies saattaa alkoholisoitua ja joutua huonoille raiteille juuri siksi, ettei naiset hyväksy häntä sellaisena kun on.
Laillinen prostituutio vois kyllä olla ratkaisu sinäällään. Saatais valvonta touhuun ja tyytyväisemmät asiakkaat ja ammattilaiset. Lisäksi veroeuroja. Pitäiskö ehdottaa Sipilälle...
Se, että miehellä on yli 20veenä poikuus tallella on noloa. Liian pitkään säilynyt poikuus aiheuttaa häpeää ja alemmuudentunnetta. Nykymaailmassa ei ole miehen lainkaan järkevää tunnustaa potevansa kokemattomuutta parinkympin pahemmalla puolella.
Suomalaisilla naisilla on ollut jo se n. 70 kumppania siihen mennessä. Kokematon mies ei voi tarjota _yhtään_ mitään näille naisille, koska niin moni jännämies on heille jo huomattavasti parempaa tarjonnut.
Pyh. Tuttavapari löysi toisensa tuossa 25 kieppeillä. Molemmat kokemattomia, sekä tyttö että poika.
Tuttavapari löysi, entäs sinä?