olen menettänyt jo nuoren amahdollisuuden saaa lapsia.
sinnsä oloni on hieman katkera, koska tiedän että olisin hyvä äiti jo senkin vuoksi mitä olen elämässäni nähnyt (sijaisperheitä, huostaanottoja, perhekoteja, tukiperheitä jne)
kavereillani on lapsia ja muutaman mies on jttänyt minut hankkinut toisten kanssa lapsia ja kuitenkin pitäneet minuun sen verran yhteyttä ett kertoneet millista heill on uuen avokkinsa kanssa.
jos yrittäisin lisäntyä, olisi riskit suuret sekä sille että itse kuolen että lapsi kuolee, suuret.
nyt tää mun jättäjä yrittää lahoja tekemään hänelle lapsia (hänellhän ei ol emitään menetettävä miehenä)
miten pitäsisi toimia?
oon harkinnut muuttavanai usein ulkomaile ja yrittnyt kertoa etten halua tän typpin olevan ytheydessä minuun (elämässäni on myös ihmisiä jotk ahaluavat minut elävänä eikä kuolleena)
oon aina ollut positiivinen ihminne, nähnyt mailman hyvänä paikkana ja viihtynyt ihmisten seurassa.
nykyän olen erakko, tää myös haukkuu j oslvaa kavereiden kaa ulkonäköäni mikä vetää minua yhä vain enempi kuoreeni.
haluaisin vaan eroon hänestä
lapsettomuudesta
lapsetonn
0
96
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait273176Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3863Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68770Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3760Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60694Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32601- 12580
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es20569- 41560
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3549