Lou Reed ja sen nerokkuus

Eikös ookki maagine musantekijä?
Mitä sanotte?
Mitkä teistä mehen parhaart levyt?
Sorry kirjoitusvirheet, koska ei jaksa keskittyä täysillä, kun kirjoitan.
Kirjoittaa niinku KIIREESSÄ.
587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Reed oli yliarvostetuin trubaduuri. Narsistinen narkkishan se oikeesti oli.

Äänestä
  • Loistava ihminen oli.
    Tiedän kun katsoin sen yhden haastattelun ja ohjelman siitä.
    Hieno mies oli.
    Narsistinen, mutta loistava tyyppi.
    Sydän suuri, iso persoona, kiltti ja empaattinen.
    Osasi rakastaa.
    Teki vähän pahoja tekoja, ainoa se että veti huumeitä ehkä, en muista, muttei koskaan tappanu ketään eikä ollut ilkeä.

    Äänestä

  • Huumeenkäyttäjä ei siis välttämättä ole paha ihminen, jos muuten sielultaan kiltti ja empaattinen rakastavainen.
    Se riippuu vähän, jos tappaa, merkitys muuttuu.

    Äänestä

Tranformer oli kuullemma hyvä levy. En ole kuunneellut sitä pitäis kosjus kuunneela.

Äänestä

Ei se ollut nero. Se oli luova hullu. Eli nerokkuus oli hulluutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juha82Steelesman kirjoitti:

Eikös ookki maagine musantekijä?
Mitä sanotte?
Mitkä teistä mehen parhaart levyt?
Sorry kirjoitusvirheet, koska ei jaksa keskittyä täysillä, kun kirjoitan.
Kirjoittaa niinku KIIREESSÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu