Montako kertaa

olette saaneet potkut töistä sen takia että teillä on ollut vain huono tuuri työpaikan suhteen? Toki myös ns maanantai poissaaolot lasketaan mukaan.Onko mielestänne 15 kertaa paha juttu?
3116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No jos niitä maanantai poissaoloja on ilman pätevää syytä jo koeajalle, niin en ihmettele potkuja. Meissä työttömissä on todella paljon niitäkin, joilla päihdeongelmia ei ole ja jotka oikeasti hakevat ja haluaisivat töihin!

Äänestä

"No jos niitä maanantai poissaoloja on ilman pätevää syytä jo koeajalle, niin en ihmettele potkuja."

Jos mitä tahansa poissaoloja ilman pätevää syytä on, niin potkut ovat ihan oikein.

Äänestä

Nyt puhunkin ajasta yli 10v sitten ja joihinkin maanantai poissaoloihin jotka juontavat juurensa jo 35v päähän.Potkujen suurin syy ollut osaamattomuus tehtävissä ja se että työnantaja ei perehdyttänyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nmiuy kirjoitti:

olette saaneet potkut töistä sen takia että teillä on ollut vain huono tuuri työpaikan suhteen? Toki myös ns maanantai poissaaolot lasketaan mukaan.Onko mielestänne 15 kertaa paha juttu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu