Valesmediaa

eipoistoon

On turha toivoakaan, että Helsingin Sanomien toimituksellisesta sisällöstä koskaan löytyisi oikeaa tietoa karppauksesta. Lehden välissä tänään jaetussa mainosliitteessä sentään oli verkkopalvelufirma Ladylinen kokosivun ilmoitus, jossa oli koko lailla oikeaa tietoa karppauksesta Salim Yusuf -viittauksin.

Tässä tapahtui pienoismuodossa sama ilmiö (ja sattumalta samana päivänä) kuin Amerikassa tänään merkittävän tutkimuslanseerauksen tehneen Virta Clinicin toimesta: voittoa tavoitteleva nettipalvelufirma levitti hyödyllistä informaatiota.

18

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toisinajattelevat

      Inkinen, vaikka on kovakuntoinen jätkä sai diabeteksen. Pääsi diabeteksesta eroon VHH- ruokavaliolla, jota on kielletty levittämästä julkisesti, ei ainakaan tällä foorumilla. Inkinen perusti Virta Health netti klinikan. Hänen takana on kymmeniä amerikkalaisia toisin ajattelevia lääkäreitä. Heikkilä jää vrjoon.

      • pierusaharassa

        viis kertaa toin tänne linkin asiasta, mutta ne katosivat kuin pieru saharaan.
        onko tämä puulaaki ny oikeuden mukainen? kaiken maailman paskaa saapi.


    • hpv16

      Rasvaajien kannattaa ilman muuta sijoittaa loput pennosensa tähän puulaakiin. Ajatelkaa nyt, ne aikovat hoitaa 100 M diabeetikkoa lääkkeettömiksi kännykkäsovelluksen avulla 400 USD kuukausiveloituksella. Tuosta tulee liikevaihdoksi 100 M*12*400 USD eli noin 500 miljardia USD vuodessa.

      Huonona puolena sitten se, että kun potilaita kuolee niin ovat heti oikeudessa ja joutuvat maksamaan miljardeja korvauksina.

      • Eimuuta

        Eli diabetes on saa helposti demissioon. Karppaajat kertovat notta voi sitä Antin terveys klubiin liittyä, mutta riittää kuhan ostaa hänen kirjansa..
        Viralliserheelliset saisi manata käräjille sairastuttavista ohjeista. Ketä tuomari siteen uskoo. Mut häpeälään on menossa Puskat ja muut. Sullakin on jo molemmat jalat häpeälässä vaan et itse sitä tajua.


      • veijohansesiinä

        hpv16

        Ymmärrän että sinulle D":sen asiallinen hoitaminen on, ja on ollut, täysin käsittämätöntä. D2 insuliinipistoksilla uskomalla Daiabetesliiton, margariinintuottajien ja lääketehtaiden voittojen kasvattamiseen. Yhä useammat yrittävät hoitaa sairauttaan nykyisin-miksi et sinäkin edes yrittäisi?


      • Saab_lippis

        Veijo on rasvaamalla hankkinut itselleen D2sen aivan kuten Kotdoktornin Annika Dahlqvist joka rasvamässäili itselleen diabeteksen. Sairas ruokavalio on LCHF


      • veijoanaurattaa
        Saab_lippis kirjoitti:

        Veijo on rasvaamalla hankkinut itselleen D2sen aivan kuten Kotdoktornin Annika Dahlqvist joka rasvamässäili itselleen diabeteksen. Sairas ruokavalio on LCHF

        Saab_lippis

        Uskotko joulupukkiinkin räkänokka???


    • SaabLippis

      Kyllä Hesari on kuluttajan asialla ja varoitaa hienolla ja eleganssisella tavalla lukijoitaan ! Kaikki muistaa Piimäleilistä otetut kuvat Virtakujan yksiöstä jossa puna / sinikasvoinen vanhus nojaa olemattomasti rakennetun lounaslautasen ylle.

      • hesarinkuva

        Hehehehee piimäleilin pultsarilta näyttävä kuva oli viimeinen naula arkkuun huijaus dieetille nimeltä VHH


      • afsdrysrtyt

        Mattila nyt tuskin koskaan karppasi vaan oli Heikkilön trolli.


    • varmaharmi

      Eikös aika moni noudata Heikkilää ihan ilman mitään maksupakkoja?
      Kirjat saa vaikka kirjastosta ja loppu on sitten omasta viitseliäisyydestä (ja kaiketi rohkeudesta täällä rasvakammon maassa) kiinni.
      Ei se minua haitta vaikka joku pääsee demissioon eikä minua mitenkää häiritse, jos tämä horjuttaa jonkun uskomusmaailmaa.

      • Kari-Juhani_Vantaalta

        Antti huu-haa Heikkilä on menneiyyden miehiä.


    • åpölpokjmn

      Juuri tästä minäkin olen Virrassa erityisen innoissani. Indianan yliopisto tuottaa Virran tarkoin seuratuista asiakkaista vastaansanomatonta dataa ja tutkimusta karppauksen vaikutuksista. Ajan mittaan kertyy näyttöä karppauksen pitkän aikavälin vaikutuksista, joista meidän väitetään olevan tutkimusnäyttöä vailla. Tämähän on DMT2:n ruokavaliohoidon vastustajien last line of defence.

    • nauravajonne

      Oletteko huomanneet että viime vuosina Heikkilä on saanut palstatilaa ainoastaan mv-lehdessä ja seiskassa eli todellisissa laatumedioissa! :D

      • Diabetes

      • Volvolippis

        Ei kenenkään ohjeilla vaan siksi että ihmisillä on epäterveellisiä elämäntapoja.


      • hpv16

    • kosse123456

      Mössöruokakulttuuri on kaiken alku ja syy seurauksineen.. Tv ja netti istuttaa tätä kansaa kun metsäyhtiö TAPIOn rengit mäntymetsää Karjaalla....... katsokaa peiliin ja tunnistakaa itsenne. Elämäntapa-ja Ruokailutapa muutos antaa toivoa ,,,ei mitkään dieetit !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1740
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      23
      1475
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe