olisin todella kiitollinen jos joku siis osaisi kertoa minulle UV-tatskoista. tehdäänkö suomessa? hinta? onko systeemi sama kun normaaleissakin tatuoinneissa vai "haalistuuko" iän myötä nopeastikin? mahdollisesti hyviä linkkejä joissa aiheesta kerrotaan..?
UV-tatskoista
kysymyksiä
42249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Luulis et jonkin laista syöpää ja tommosta aiheuttais.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000012&conference=4500000000000195&posting=22000000005323039
uv tatuoinnit tehdään täsmälleen samallatavalla kun ns normaalitki kuvat. uudet uv valossa loistavat värit ovat testattuja ja senmyötä turvallisia käyttää, joskin kopioita on myynnissä mutta niihin ammattilaiset eivät kyllä sorru. jenkeistä aina tilattu ja mitään hylkimistä ei ole esiintynyt.
vähän on kalliimpi ottaa tuollainen kuva johtuen värin hinnasta ja vaikeammasta käsiteltävyydestä, kuva joudutaan tekemään uv valon alla melkein pimeässä ;)
kyllä noita saa jo suomesta.ite painanut vuoden verran.hinnat on samat kuin tavallisissa väreissä 40€---->.jos on sinkki allergia niin ei kannata ottaa.voithan sä käydä jossain studiossa kokeilemassa miten iho reagoi???