älkää antako Kirkolle enää rahaa, lahjoituksia tms., sillä kun tulette katumapäälle, niin niitä rahoja ei saa takaisin, ellette ole tosi nopeita, suunnilleen heti perään, samantien. Itse lahjoitin Kirkon UlkomaanAvulle (KUA:lle) 34 000 € joulukuussa 2009. Olin juuri saanut asuntoni myynnistä rahani, puolet asunnon hinnasta. Heti perään, seuraavana alkuvuonna 2010 Jumalat/Henkimaailma sai minut uskomaan, luulemaan, että kimppuuni on hyökkäämässä motoristijengiläisiä. Lähdin kauhusta pakoon Pohjoiseen kaksi kertaa ja kerran autolla keksi-Suomeen asti, tästä samasta syystä. Herrat pelottelivat minut kauhun partaalle ja niillä reissuillani, pakomatkalla Pohjoiseen minulta katosi n. 10 000. Äitini sanoi vaan jälkikäteen, että minun taskuistani pursuili 50n seteleitä ym. Kauhuissani en pystynyt j´huomaamaan, että taskuistani putosi kaikki.
JOuduin itse v. 2010-2011 tosi pahaan rahapulaan ja laskurästit oainoivat pahasti päälle. Olisin joutunut ulosottoon. Pyysin kolmena eri kertana, muutaman tonnin kerrallaan KUA:lta takaisin ja sain ne. Mutta Jumalat jatkoivat petturuuttaan ja vaarallista uhraamistaan. Nyt olen järkyttävistä asioista ja hengenvaaroista johtuen yrittänyt kaksi vuotta jo uudestaan saada Kirkolta takaisin niitä rahojani. Katson niiden olevan omia rahojani, koska sekä Jumalat, Valtiaat että Kirkko huijasi, petti ja jätti tosi pahaan pulaan, kuseen. Kirkon papit eivät auttaneet yli kahden viime vuoden aikana, vaan hylkäsivät minut ja omaiseni hengenvaaraan. Eivät suostuneet edes solidaariseen ehdotukseeni, että kun jos 2000 SUomen pappia, jokainen olisivat kertaluontoisena suorituksena antaneet 12 € kukin, niin olisin saanut sen 24 000€ takaisin, joka jäi KUA:lle käytettäväksi. KUA:lla niitä rahoja ei ole ollut v. 2011 jälkeen, ymmärrän täysin. Mutta kun on kyse tavallaan samasta tahosta, Kirkkoa tai KUA, sama työnantaja, samaa Jumalaa, pomoa palvelevat. Ja kun kerta papit, piispat ja Jumalat, Valtiaat pettivät ja jättivät hengenvaaraan, niin katson, että velvollisuuden tunnossaan papit olisivat voineet antaa rahani takaisin. Ne olivat selkärangastani revittyjä asuntolaina-rahoja, joita maksoin verelläni jopa 90-luvun lamavuosina.
Mutta EI, Kirkko pihtaa 12 € per nuppi itsellään, siis Jumalauta kehtaavat pitää itsellään turhat 12 €, kun olisivat voineet lähimmäisen velvollisuudessa ja papin velvollisuudessa (kun kerta hylkäsivät) maksaa minimaalisen 12€ per pappi. He mieluummin saattavat meidät jatkossakin mieluummin pulaan, hengenvaaraan (se on pitkä juttu, mutta TOSI) kuin että maksaisivat omantunnontuskissaan 12€, että saisimme elämämme turvallisuuden takaisin, parhaaseen malliin. Älkää antako penniäkään ENÄ Kirkolle, ottakaa omanne takaisin, mutta nopeasti, sillä KUA yms. käyttävät hyvin nopeasti lahjoitusrahat, jotta niitä ei tarvitsisi maksaa takaisin, vaikka lahjoittajan vararikosta tai elämän vaarallisuudesta johtuen. Kirkko ja sen papit, piispat ovat AHNEITA, KUA on Heidän kaikkien sisar-yhtiö, JOKA myös ahneena käyttää nopeasti saamansa lahjoitukset, ettei niitä tarvitsisi maksaa takaisin. EIVÄTKÄ EDES papit hyvitä penniäkään, VAIKKA ovat SUURELLA tavalla syyllisiä siihen, että miten minullakin ja omaisellani on elämän tgurvallisuus mennyttä. EIVÄT auta EDES hengellisesti, EIVÄT vastaa mihinkään HÄTÄHUUTO-viesteihin tai vastaavanlaisiin soittopyyntöihin.
Jumaluus ja Kirkko, Valeita Vaan
RoistoKirkkoJaPapit
0
70
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553790Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk843238Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852695Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442599Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?682545Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,232372Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1402322Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522195Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville381980Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121896