Olemme samalla työpaikalla, ja olen ihastunut mieheen. Hän kehuu minua lähes päivittäin jostakin (muiden kuullen) ja esimerkiksi huolehtii, että käyn tauolla. Hän on minua kuitenkin reippaasti vanhempi, mutta hänen kanssaan on helppo ja mukava puhua. Miten pitäisi edetä? Olen huono flirttailemaan ja olen vihainen itselleni, kun en saa sanottua mitään järkevää.
Mitä mies tällä tarkoittaa?
9
293
Vastaukset
- se.lähentää
Pyydä häntä kimppakakalle kanssasi :)
Olen edellisen vastaajan kanssa samoilla linjoilla. Ehdota rohkeasti kimppakakkaa, jos vessassa vain yksi pönttö niin toinen potalle. Pidätte samalla toisianne hellästi kädestä kiinni. Kynttilän valo tekee siitä erityisen romanttista.
- Y.BOffina
Mitä vittua? Minähän KIELSIN sinua perseilemästä nikilläni.
- ulostehajut-selventää
Hahhahhaaah..
On siinä hyvät ohjeet.
Paskallehan jokainen haisee wc-ssä käydessään. Ehkä se rauhoittaa hommaa.
Näin katsoisin että HYVÄT OHJEET !!!
- työrunoilija
Hän on kohtelias siksi, että on luonteeltaan sellainen.
Saatat olla miehelle siaistytär, jota hän koskaan ei saanut. Samoilla linjoilla runoilijan kanssa, luonteen suhteen. Mies käyttäytyy suojelevasti. Miestä pidettäisiin alhaisena elostelijana, jos nyt alkaisi jotain säätämään sun kanssa. Eikä ehkä ole muutenkaan viisasta alkaa hyvää ystävyyttä alkaa pilaamaan millään flirteillä.
- saattaa_olla---
.
"Saattaa olla myös haitallinen narsisti"
har-har-har
.
Voih eih. Kun aamuisin duunioven avaan, duunareistain yks. Mi samaa sukupuolta on, kahvimukillisen valmiiks minulle kaatanut on & iloisena tervehtii.
Siis apua, hänkö minuun ihastunut on?
Ei oo. Tiiän. Loppu.Mies on luultavasti varattu, älä etene. Pidä tuttavuus vaan kaveripohjalla. Säästyt monelta mielipahalta. Työkavereiden kassa flirttailu ei ole muutenkaan suotavaa. Pitemmän päälle sellainen alkaa häiritsemään ja tulehduttaa koko työyhteisön.
Kannattaa kuunnella järjen ääntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2293769S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi43208Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622324Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt411753Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651633- 1051387
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221265Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva101226Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa511094LIEKSA - LUOVUIN JUORUILUSTA NÄIN SIINÄ KÄVI, KARU TOTUUS ÄÄNESTÄJÄN KOVA KOHTALO
Uusi vuosi ei olisi kukaan voinut ennustaa, maastamuuttoa ennustin, ei kuitenkaan massit riittäneet, jouduin tulemaan K661057