Eikö viranomaiset voi puuttua Mv-lehden ikävään tapaan julkaista täällä asuvien ja oleskelevien ulkomaalaistaustaisten seksuaalirikollisten valokuvia sekä julkistaa heidän nimiään, tuollainen toiminta loukkaa heidän ihmisoikeuksiaan. Esimerkiksi useat ulkomaalaistaustaiset raiskaajat ovat joutuneet kantasuomalaisten halveksunnan kohteeksi tekojensa takia, se on aiheuttanut heille suurta mielipahaa.
Seksuaalirikollisten ihmisoikeuksia loukataan
NannaKaisa16vTurenki
291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eiväthän raiskaajamatut ole rikollisia, he ovat kulttuurimme rikastuttajia. Sitä paitsi voidaan kyseenalaistaa koko raiskaus-käsite, kun tekijänä on matu. Heidän kulttuurissaanhan nainen on pelkkä objekti, senhän ymmärtää paatuneinkin femakko.
Oikeastaan pitäisi julkaista uhrien kuvat, koska he ovat viekoitellet matuparan seksiaktiin.
Maamme vankiloissa rehottaa rasismi, seksuaalirikoksista tuomittuja vankeja ei kunnioiteta, rasismiin sekä syrjintään syyllistyvät kantasuomalaiset vangit ja jopa vanginvartijat. Eräs törkeä tapaus paljastui Riihimäellä jossa vanginvartija ei suostunut siivoamaan enää ulkomaalaistaustaisen vangin ulosteita sellin nurkasta, tapaus viedään oikeusasiamiehen käsittelyyn.