Kysymys ätmeille

liukkarikurppa88

Oletteko tehneet tänään mitään hyödyllistä?

14

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaisanoasaa

      En ole koskaan tehnyt mitään hyödyllistä.

    • Teknodonna

      Mjoo

      Olen tänään ajanut bussilla pisteestä a pisteeseen b. Sitten olen kuunnellut Bassoradiota ja käynyt välillä netissä pornoilemassa.

      Muistaakseni luin myös lehden. Aamulla.

      😁

      • Teknodonna

        Eivätkö miljoonat muutkin tee niin? Ja jos tekevät, niin sen on pakko olla tuottavaa. Ei mitään tätä muuten olisi, dorka.

        (Reps)

        😁


    • Kiltti-ja-kunnollinen

      Olen toki. Olen käynyt kuntosalilla, sitten olen tehnyt ruokaa. Sen jälkeen soitin valituspuhelin motonetille koska tilasin sieltä yhden liittimen eikä ne saa sitä kuljetettua kotiini 3 päivässä vaikka maksan siitä 11.90 euron postimaksun, liitimen hinta 6,50 euroa. On se nyt saatana kun ne lähettää sen liittimen ensin lietoon, sieltä tampereelle ja sieltä takas turkuun. Vittu mitä tunareita. Suomalaista osaamista taas parhaimmillaan, kun yhtä liitintä pitää kuljettaa monta sataa kilsaa.

      • lihatipunen

        Sullahan olisi ollut varmasti aikaa hakea se itse sieltä Motonetistä, niin ei tarvis valittaa.


      • Teknodonna
        lihatipunen kirjoitti:

        Sullahan olisi ollut varmasti aikaa hakea se itse sieltä Motonetistä, niin ei tarvis valittaa.

        Itselläni on aika suoraviivainen (miehinen) ajattelutapa.

        Eli en voi käsittää sitä kuinka jollain ei ole älyä vähentää elämänsä käyttökustannuksia järkiperäistämällä toimintojaan.

        Logistiikkaa.

        (Naurua)

        😁


    • rgdgdrgrd

      Kävin töissä 8h, muuta järkevää en ole vielä kerennyt tehdä.

    • Minkä kukin lukee "hyödylliseksi"...

      Itse kävin hammaslääkärissä tarkastuttamassa hampaani ja poistattamassa hammaskiveä, kaupassa, käppäilemässä ulkona pari tuntia, söin, kuuntelin äänikirjaa, maksoin laskuja, pyykkäsin....

    • En ole tehnyt mitään hyödyllistä. En usko että mikään on viime kädessä millään tavalla hyödyllistä.

      • Teknodonna

        Käytät väärää sanayhdistelmää filosofisissa loppupäätelmissäsi.

        Se on VÄLITÖN hyöty.

        😁


      • Teknodonna kirjoitti:

        Käytät väärää sanayhdistelmää filosofisissa loppupäätelmissäsi.

        Se on VÄLITÖN hyöty.

        😁

        Wikipedia aloittaa selittämään sanaa hyöty kovasti minua miellyttävällä tavalla: "Hyöty on taloustieteessä onnellisuuden tai tyytyväisyyden mitta, joka saavutetaan kuluttamalla hyödykkeitä tai palveluita. "

        No niin, ryhtykää kantamaan eteeni hyödykkeitä: makeaa ja rasvaista. Onnellisuus, täältä tullaan!


      • Teknodonna
        scrg kirjoitti:

        Wikipedia aloittaa selittämään sanaa hyöty kovasti minua miellyttävällä tavalla: "Hyöty on taloustieteessä onnellisuuden tai tyytyväisyyden mitta, joka saavutetaan kuluttamalla hyödykkeitä tai palveluita. "

        No niin, ryhtykää kantamaan eteeni hyödykkeitä: makeaa ja rasvaista. Onnellisuus, täältä tullaan!

        Huippuhienoa, että olet oivaltanut hyödyn erityislaatuisuuden. Elämässä ei suinkaan ole kysymys kärsimisestä, vaan mielihyvästä. Ja jos mielihyvään päästään "yleishyödyllisin menetelmin", niin olemme jo lähellä todellisuuskäsityksen maksiimia, eli nykyhetkeä.

        Mielestäni ihminen, joka omistaa jääkaapin, on jo pudonnut kärryiltä.

        😁


    • Naisasialooser11

      Otin lääkkeeni. En riehunut joten en joutunut pehmustettuun huoneeseen pakkopaidassa.

    • normi.päivä

      Kävin töissä ja tein kolmen ihmisen hommat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      82
      5948
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      290
      5261
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3304
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      10
      2766
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2713
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1655
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1585
    8. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1460
    9. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      30
      1439
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      176
      1043
    Aihe