Tosiystävä

Olen naimisissa mutta yksinäinen mies Turusta
Kaipaan juttuseuraa naisesta,iällä ei väliä kunhan et ole alaikäinen

T mikki

10

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näitäonnähty

      Miksi ihmeessä etsit vain naispuolista ystävää, vaikka olet naimisissa? Miksei miespuolinen juttukaveri kelpaa? Ei nyt kyllä kuulosta kovin vilpittömältä tämä "juttuseuran" haku. Onko vaimo alkanut kyllästyttää ja uusia verkkoja pitäis saada vesille?

    • "Juttuseuraa". Sano nyt mies suoraan, että tahdot salasuhteen. "Mikki" nimi kuvaa sinun todellista luonnetta hyvin, aika mikkihiirimäistä touhua. Kannattaa korjata se avioliittos sen sijaan, että haet toisen seuraa.

    • joskiinnostaa

      Vilkaise sähköpostisi.

    • monissavesissäsoutanut

      Olen kuullut joiltain ihan aidoilta miehiltä että on hyvä puoliso, mutta vaimo on liian tuttu ja arkipäiväinen juttuseura ja ei voi jutella kuin ystävän kanssa. Miehen on helpompi avautua naiselle kuin miehelle, mutta kyllä se mies on sittenkin se sopiva ystävä tai sitten jos olisi toinen ikätoveriaviopari.

      Yleensä käy niin, että tästä ystävänaisesta tulee liian läheinen ystävä ja vaikka suhteeseen ei tulisi vääränlaista fyysistä suhdetta, niin se henkinen kuilu puolisoiden välillä vain kasvaa ja vie etäämmälle.
      Ennen pitkää jompikumpi "ystävistä" ihastuu, kiintyy väärällä tavalla ja alkaa vaatimaa enemmän tilaa. Ja jos ei esim. tämä mies voi ottaa lisäaskelta ystävänainen loukkaantuu ja hommasta jää paskan maku suuhun. Mies jää yksin ja tulee kokemus, ettei tästä sittenkään jäänyt mitään pysyvämpää ja se yksinäisyys on entistä ontompaa ja vaimo etäisempi.
      Käy vielä niin että vaimo lopulla puuttuu peliin ja lopettaa ystävyyden ja mutta ei voi tämän jälkeen luottaa entistä vähemmän puolisoonsa.
      Ja niin se vain on että nämä avioliiton ulkopuoliset ystävyydet päätyvät usein uskottomuuteen ja avioeroon.
      Varoitan siitä tätä miestä ja teitä palstalla roikkuvia sinkkunaisia tällaisista varatun miehen ystävyyssuhteista.
      Älkää lähtekö seikkailemaan, pilaamaan omaa ja toisten elämää.

      • vaimoitsekin

        Blaablaablaa.. jos menee on mennäkseen vaikka lähikaupan kassan kanssa.


    • Kavereitayhteisö
    • veryspecial

      Naimisissa ja yksinäinen? Haloo, sinulla on vaimo jonka pitäisi olla ystäväsi. Onko hänkin ´yksinäinen´?

    • Nainennaimisissa

      Ymmärrän kyllä sitä miten naimisissa ollessakin voi olla yksinäinen.... kasvetaan erilleen tai jotain ja sitten ei ehkä ole enää edes halua yrittää päästä lähelle toista. Pitkässä liitossa voi käydä niin...

    • judejudejude

      Vierasta pinppiäkö haluttaa...

    • Rohan21

      Sellaisia ei ole kuin yksi tai kaksi. Pidä heistä kiinni, ainuita kehen voi luottaa. Pettureita kaikki loput ja hyväksikäyttäjiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      467
      4034
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1692
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1526
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1474
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1408
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      60
      1375
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1316
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1229
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      44
      1079
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      34
      1078
    Aihe