Menen viideltä saunaan

Minäpä menen viideltä saunaan. On ihan kivaa. Kotisaunassa on mukavan rauhallista. Niin. Minä erittäin likinäköinen rillipää joudun saunassakin pitämään silmälaseja. Onneksi kotisaunassa ei ole hämäriä tyyppejä, jotka ihmettelevät sitä, että joudun saunassakin pitämään laseja.
6211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itse aion mennä illemmalla uimahallille jossa tulee myös käytyä saunassa.
Jos joku nainen haluaisi lähteä mukaan uimaan niin ilmoitelkoot tässä.

Äänestä

On kauheaa jos jossakin ollut niin alkeellista porukkaa että ovat ihmetelleet kun joku on saunassakin rillit päässä joutunut olemaan.

Äänestä

Mitä hyötyä niistä laseista kuitenkaan on saunassa, eikö ne huurustu joka tapauksessa, etkä sittenkään näe...

Äänestä
  • Ensimmäisen löylynheiton jälkeen huurustuu, mutta selkenee hetken kuluttua. Toisen löylyheiton jälkeen huurustuu jo vähemmän. Joten kyllä pärjää.

    Äänestä

Mä saunoin ilman rillejä, koska osaan katsoa ilman avustusta.

Äänestä

Lasit voi mennä pilalle saunan kuumuudessa. Optikko varoittti minua muinoin ja sanoi, että kannattaa käyttää vanhoja rillejä saunassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Likinäkörillitäti kirjoitti:

Minäpä menen viideltä saunaan. On ihan kivaa. Kotisaunassa on mukavan rauhallista. Niin. Minä erittäin likinäköinen rillipää joudun saunassakin pitämään silmälaseja. Onneksi kotisaunassa ei ole hämäriä tyyppejä, jotka ihmettelevät sitä, että joudun saunassakin pitämään laseja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu