äänestää ja äänestämättä jättäminen on ääni suoraan Kokoomukselle ja ruottalaisille.
Kannattaa äänestää kuntavaaleissa sillä jokainen
kokkare_kyllä
20183
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kuka on päättänyt ja milloin, että ne äänet mene sitten pascacoccareille ja hyrreille?
Asia perustuu siihen että hyvinvoivat varakkaat kokoomuslaiset ja keput käyvät ahkerasti äänestämässä.
Ei kannata äänestää jos aikoo äänestää vihreitä, demareita tai vasemmistoa niissä ruottalaisia
Kokoomuslainen aivopieree.
Varakkaat ihmiset käyvät aina äänestämässä ja me joilla menee huonommin jätämme äänestämättä.
Kannattaa käydä äänestämässä. kun ei anna ääntään rikkaille ehdokkaille ja puolueille
olen.
Kunnallisvaaleissa kannattaa Helsingissä antaa äänensä Vihreille jos haluaa omalta osaltaan vaikuttaa pormestarin valintaan niin, että Kokoomuslaisesta ei sitä tule. Valinta tullaan käymään Vapaavuoren ja Sinnemäen välillä, muut putoavat. Mitä enemmän vihreitä istuu valtuustossa sen paremmat mahdollisuudet heillä on saada
Sinnemäki pormestariksi.
Jos haluaa porvari pormestarin niin silloin puolue on Kokoomus.
Kannattaisi muistaa ,että kyseessä Kunnallisvaalit ei Eduskuntavaalit. Kokoomus, Keskusta ja Persut eivät Helsingissä ole köyhän asioita ajanneet.
Äänestän piraatteja tai sitoutumattomia. Mitäs siihen sanot?
Kyl mää vaa ny jään Nukkuvien puolueseen.
yritä jokainen tietää että äänestät.
Helsingissä on pakko äänestää Kokoomusta!
Muuten vihreät saa enemmistön ja kohta täällä ei kukaan aja henkilöautoilla
minnekään, kaikki voi siirtyä Jopon käyttäjiksi
Vapaavuori pormestariksi!
se tyyppi jolla on kasa rikostuomioita cv:ssä?
nuoruudessa oli.
kai ihminen saa sovittaa tekonsa ja ryhdistäytyä?
Ei nuoruuden hairahduksesta tarvitse loppuelämää kärsiä,
varsinkaan kun ei ole mitään murhia tehnyt
nyt mikään kovin nuori ollut vuonna 2001 jolloin jäi ratista kiinni. https://fi.wikipedia.org/wiki/Jan_Vapaavuori
Onko se semmonen taparikollinen kun niitä rikoksia joista on jäänyt kiinni on useita ja vain piru itse tietää paljonko on niitä joista ei ole jäänyt kiinni.
Miksi helsinkiläiset äänestää jotain puunhalaaja vihreitä, tehän ootte kaupunkilaisia, vain onks vihreiden äänestäjät niitä maalta muuttaneita.
Siksi että äänestämällä vihreitä voidaan vaikuttaa siihen kenestä tulee pormestari.
Mitä enemmän vihreitä on valtuustossa, niin sen suuremmat mahdollisuudet on voittaa. Kisaa käyvät kokoomuksen Jan Vapaavuori ja vihreiden Sinnemäki, muilla ei saumaa kisassa ole.
Kikkailu kannattaa, koska nämä ovat kunnallisvaalit eivätkä eduskuntavaalit. Kyse on oman kunnan asioiden johdosta ja hoidosta.
Jokainen Stadissa päättää kenelle äänensä antaa. Jos haluaa Jan Vapaavuoresta pormestarin ja homman jatkuvan kokoomuslaiseen tyyliin heikompien kyykyttämiseen, niin äänet kokoomukselle. Mikäs siinä. Eläkeläisenä ääneni ei kokoomuksen laariin mene.
Sinnemäen Annia kun äänestää on aivan sama kuin antaisi äänensä nasispuoliselle lestakepuloivahtavalle Chempolis-Sipilälle:
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/479191-sinnemaki-helsingista-tehtava-pohjoismaiden-johtava-metropoli-tassa-kolme-keinoa
Ei sen puoleen niin kauniiden ihmisten kykypuoluehan on kyllä ennenkin vihreiden kanssa "lehmänkauppaa" käynyt, kuten kaikki varmasti muistavat viime homahtavista pressanvaaleistakin..?
Jokainen ääni on ääni kokoomukselle. Se nähtiin erittäin hyvin Arhinmäen-Kataisen hallituksessa, kaikki nuolivat kokoomuksen persettä minkä ehtivät.
Jos jättää äänestämättä, on aina oikeutettu arvostelemaan. Äänestäneiden pitää olla tyytyväisiä, sitähän ovat saaneet mitä ovat tilanneet.
Ääni vihreille on ääni kasvissyöjä eläinten lisäkurjuudelle ja luonnon epätasapainolle. Ääni on todellisuudessa: Ei luonnonsuojelulle
on ääni Suomen lisääntyville Eu maksuille ja tuhansille lisäpakolaisille kokkareiden mamubisnestä auttamaan.
Mistähän se johtuu että kaikki asiat ovat menneet huonommksi, kun radiota kuuntelee ja ihmisten haastatteluja, niin kukaan ei ole sanonut että asiat ovat menneet parempaan suuntaan, päinvastoin, kaikki ovat sitä mieltä että elämistä on vaikeutettu joka asiassa.