Ihannemiehen hiustyyli 2017

MikäHiustyyliPitäisi

Mikä on ihannemiehen hiustyyli 2017? Pitkät hiukset, ananas, siilitukka, kalju vai jokin muu?

Mikä hiustyyli ei mielestäsi toimi 2017?

14

1939

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jonkunnaisenmielipide

      Mikään noista ei ole erityisen mieleinen minulle. Paitsi ananas sopii joillekin. Ananas ei sovi jos on pitkän muotoinen pää ja/tai korkea otsa. Mutta riippuu miehestä, sillä erilaisiin kasvoihin sopii erilainen hiustyyli!

      • Hmmmmmmmmm

        Mikä helvetin hiustyyli on ananas?
        En oo koskaan kuullutkaan.


      • Hmmmmmmmmm

      • jonnaa12

        Hyi,saatana


    • HowSimple

      Lampaille ja trendipelleille muodin mukainen ja itsensä tiedostaville sellainen mistä itse pitää.

      • nmhjyu

        Juurikin näin.


    • vanha_akka

      Ananas kaamein tyyli mitä on ikinä ollut.....ei komista ketään.....ja sentään monenlaista olen tähän ikääni nähnyt....

    • SiiliSenOllaPItää

      Itse armeijan jälkeen olen pitänyt 2-3mm siiliä. Itse pidän siitä kovasti. Suorastaan naurattaa nämä metro-homot jotka geelillä laittelevat hiuksiaan jokaiseen ilmansuuntaan. Ja kun ne nahka-takkeineen ja kananjalkoineen tulevat töihin, niin jo kokonaisten lauseiden muodostaminen on vaikeaa. Sen sijaan, kunnon punaniska ei punastele töissä eikä siilitukkaisilla valu hiki silmiin. Ilmavirta kuivaa sen. Ja se se sitten vasta kirvelee kun geeli-hiki yhdistelmä valuu pitkin otsaa.

    • nokielli

      Ai pitääkö miehellä olla joku hiustyyli. Ihan kuule kaikki käy, mutta mitään luonnottomuuksia en sulata kuten hiusten värjäystä.

      • eskonenn

        Harmi jos on valmiiksi värjätyn näköinen peruukki


    • leice.juskinen

      Sivulta ja takaa pitkä. Päältä kalju johon vedetty geelillä sivutukka tiukasti päälle

    • mimmi88-

      Mikä on ananaskampaus?Homotukan tiedän,että on lyhyt sivuilta ja mustaksi värjätty ja päältä pystyssä ja valkoinen harakanpesä. Siilitukkaisia ja kaljuja käy sääliksi,kun vanhuus on tullut ennen aikojaan ja täytyy pitää lippistä,kuin junttien traktorikuskienkin,sitten kun lisätään vielä leukaparta viiksineen,niin hyi helvetti.

      • LyhyetHiukset

        Ei pitkät hiukset sovi kaikille ja myös pitkät hiukset vanhentaa miehen ulkonäköä.
        Onko sinusta muka nuorekkaan ja komean näköinen pitkä harvatukkainen mies.
        Kun hiukset harvenee ja alkaa kaljuuntumaan, niin siilitukka tai kalju on ainoo siedettävän näköinen hiumuoti.
        Mulla on lyhyet hiukset ja mä käytän yleensä tuubi huvia silleen pirates tyyliin laitettuna kesällä, mut talvella laitan tuubihuivin kuin pipon päähän.


    • Helppohoitoinen

      Itse sanoisin että normaalit, lyhyehköksi leikatut oimivat ainakin tänä päivänä. Olen armeijan jälkeen käyttänyt aina siilitukkaa ja kyllähähän ne jotka minut tuntevat hymyilevät ja puhuvat. Mutta tuntemattomat jäävät usein sanattomiksi tai hymyilevät epäileväisen näköisinä. No, pakkasten aikana annoin hiusten kasvaa ja nyt ne ovat "normaalin" näköiset. Ja kas kummaa, kaikki joiden kanssa aloitan keskustelua parilla sanalla, hymyilevät ja ovat heti mukana. Miesten hiuksilla on siis vaikutusta.

      Arvaan jo mitä tapahtuu kun leikkaan sen perinteisen 2mm siilin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7533
    2. 102
      5476
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5017
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4394
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3140
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2793
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2759
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2377
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2334
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      54
      1928
    Aihe