Ätmejä on kolmea perustyyppiä:
Vittuiluseksuaali = saa kicksejä naisten haukkumisesta ja vittuilusta palstalla.
Tasoseksuaali= kirjoittaa palstalle onnessaan tasotarinoita ja runkkaa jo sanalle "hierarkia".
Tasoseksuaalin alalaji itsesääliseksuaali toteuttaa seksuaalisuuttaan lauseella "olen kiltti ja kunnollinen, mutta naiset haluavat vain hakkaavia jännämiehiä".
Pilluseksuaali kirjoittaa palstalle viikko toisensa jälkeen "antakaa pillua naiset" kunnes tajuaa hankkia fleshligtin ja elää sen kanssa onnellisena elämänsä loppuun asti.
Ätmiseksuaalisuuden alalajit
13
277
Vastaukset 13
- kaikysyäsaa
Mutta mikäs minä olen kun tunnistan itsessäni sekä vittuiluseksuaalin että pilluseksuaalin piirteitä?
Olenko epänormaali?- njowdfnownv
ätmiys itsessään on jo melkoisen epänormaalia, mutta noita alalajeja voi kyllä esiintyä useampia kerralla
- tollasetällöttää
olet monihäiriöseksuaali
- AvioATMies
Aika osuva luokittelu, täytyy sanoa.
- Kiltti-ja-kunnollinen
Onhan sa naisestakin säälittävää alentua jännämiehen hakkaamaksi.
- Naisasialooser11
Oletko idiootti? Puhut AT-miehistä ja samalla kiellät tasoteorian olemassa olon tai ainakin tuossa yrität halventaa teoriaa jonka termiä itse käytät. Oletpa huvittavan typerä.
- Buhahaha
Oletko itse idiootti? Eihän tuossa kiistetty tasoteorian paikkansapitävyyttä, vaan luokiteltiin miten sen alimmalle portaalle jääneet käytännön tasolla asiaa mielessään käsittelevät. Ja siihen nuo olivat ihan osuvat kategoriat, vähänkin palstaa seurannut voi sen todeta.
- pääpipipöö
Teistä tulisi loistavia psykologeja, oletteko harkinneet uran vaihtoa?
Vauva-lehden keskustelupalstan mammat ja Helsingin Sanomien feministitoimittajat on aloittaneet oikein isolla vaihteella shaming languagen ja trollaamisen.
Niitä harmittaa kun kukaan ei halua niitä enää niin pitää yrittää lapsellisesti "kostaa" noilla.
Itseasiassa muuten jos ajattelen itseä & läheisimpiä sinkkumieskavereitani niin neljässä on ainoastaan yksi joka tavoittelee vähänkään aktiivisemmin parisuhdetta, me muut ollaan ihan tyytyväisiä sinkkuina niin jo se kertoo jotain siitä kuinka haluttava on suominainen ja erityisesti jos sillä on muille miehille tehtyjä lapsia tai feministisiä ajtuksia päässä niin mahdolisuudet on suunnilleen nolla löytää elättäjäaisurimies, kiukuttaahan semmoinen varmasti.Harmaaritari kirjoitti:
Niitä harmittaa kun kukaan ei halua niitä enää niin pitää yrittää lapsellisesti "kostaa" noilla.
Itseasiassa muuten jos ajattelen itseä & läheisimpiä sinkkumieskavereitani niin neljässä on ainoastaan yksi joka tavoittelee vähänkään aktiivisemmin parisuhdetta, me muut ollaan ihan tyytyväisiä sinkkuina niin jo se kertoo jotain siitä kuinka haluttava on suominainen ja erityisesti jos sillä on muille miehille tehtyjä lapsia tai feministisiä ajtuksia päässä niin mahdolisuudet on suunnilleen nolla löytää elättäjäaisurimies, kiukuttaahan semmoinen varmasti.Tiettyyn ikän asti monet jaksavat yrittää löytää itselleen naisen. Sitten on lopulta aika todeta ettei aisurin paikka ole sinkkuutta parempi.
super-atm kirjoitti:
Tiettyyn ikän asti monet jaksavat yrittää löytää itselleen naisen. Sitten on lopulta aika todeta ettei aisurin paikka ole sinkkuutta parempi.
Totta, se toteaminen taitaa tulla yleensä siinä vaiheessa kun osa kavereista saa naisen lapsia ok-talovelat ja sitten moni joka sitä rallia sivusta seuraa huomaa ettei se ehkä olekaan niin mahdottoman tavoittelemisen arvoista.
- Luokitellaan
Vittuiluseksuaali= kolmen kimppa eli super-atm, Naisasialooseri ja helgamies
Tasoseksuaali= 121212121212
itsesääliseksuaali= kiltti-ja-kunnollinen
Pilluseksuaali= kaikki palstalta poistuneet ätmit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1961827Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2681246Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom671014Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.187946- 63904
Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah252822- 61808
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen64788- 48769
- 177754
- 93752
Yt:t kunnassa päättyi
Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul76692- 42676
Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72672Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal203654Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi50643- 31598
Tulisitpa käymään joskus vielä
Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd24596Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki26583Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26558