Olisit kiltti

Miespolvillaan

Ja et enää ottaisi mitään yhteyttä. En saa sitä ääneen sanotuksi, eikä ole voimia sitä edes kirjoittaa. Minusta ei näihin "kaverileikkeihin" ole, mutta en henno sitä sinulle kertoakaan. Antaisit vaipua unohdukseen.

7

538

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaunishaikeamuistomeistä

      Ei minustakaan ole ja päätin, etten ota enää yhteyttä häneen. Yritän unohtaa meidät. Vaikeaa se tulee olemaan, sillä rakastan häntä.

    • asiahaneiminullekuulu

      Mut voimia on kirjoitella täällä???
      Samalla vaivalla se viesti oisi mennyt Hänellekkin!
      Ja niin ne yhteydenotot voisi loppua, tuskin tätä kautta saat asian perille oikealle henkilölle!

    • eihelppoakuitenkaan

      Hohhoijakkaa! Kuulehan mies polvillas, sanohan tuo sille naiselle suoraan! Näin sanottiin mullekin. Kunnioitin hänen toivettaan!

    • Kaikkitässäjanyt

      Itse myös nyt päättänyt, että oli viimeinen kerta kun häneen otin yhteyttä. Nyt kaikki on sanottu. Matka jatkuu, vaikka koville tulee ottamaan, kun toisella jo uusi katsottuna. Nopeasti sitä "rakas" unohtuu.

      • samakohtalo

        sellasia ne miehet on!! :(


    • voimia_lähettämiseen

      Kirjoit todella kauniisti ja voit ihan hyvin tuon laittaa hänelle viestinäkin. On helpotus hänelle kuka kohteesi nainen onkaan vaikka suhteen oli se sitten vain kaverisuhde tai mistä teillä nyt kyse onkaan niin älä jätä kertomatta hänelle. Hän ei voi jatkaa matkaa elämässä eteenpäin jos ei tiedä. Ei kukaan nainen suutu jos kauniisti pyytää ja kerrot lyhyestikin sanottuna ettet enää halua jatkaa. Kun olet viestin lähettänyt niin huomaat kuinka voit hengittää vapaammin ja olet tyytyväinen sen tehtyäsi. Aikaa ja voimia menee hukkaan sekä sinulla että hänellä jos suhteellanne ei ole kahta jotka sitä haluaa rakentaa. Voimia sinulle niin että saat asiasi päätökseen.

    • naineneipolvillaan

      Samaa mieltä. Voimia täytyy löytyä sen verran että yhden viestin saat laitettua. Et voi sanoa ettet henno kertoa koska on paljon julmempaa jättää kertomatta se hänelle. Jos yhtään hänestä välität niin kerro kauniisti ja pahoittelet asiaa ettet vain halua enää. Toivotat kaikkea hyvää elämään ja vain siten saat itsellesi rauhan ja annat tuon toisen jatkaa elämääsä. On itsekästä ettet kertoisi koska silloinhan haluat, että hän ns. roikkuu sinussa kaverina. Sinun täytyy päästää hänestä irti ja sallia hänelle onnellinen elämä jonkun toisen miehen kanssa. Viestin lähettämättä jättämisellä osoitat sen ettet halua hänen jatkavan ilman kaveruuttanne eteenpäin. Se mikä ei tapa niin vahvistaa ja naiset hentoisetkin on sisältä vahvoja. Asiallisesti viestitettynä ei ole vaikeaa ja helpotushan se on teille molemmille. Entä jos koet vain niin että se on isompi asia hänelle kun käytännössä olisikaan. Toki suree kaveruuden loppumista, mutta ei pitkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4899
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3840
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3611
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3279
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1961
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      185
      1833
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe