Rikolliset miehet saa naisia

13234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Et sitä tuostakaan jutusta muuta irti saanut, kuin että kahdella veljeksellä on vaimot, joiden kanssa ovat seurustelleet nuoresta asti. Harvalla on noin paska nuoruus ja lapsuus kuin noilla, turha kadehtia.

Äänestä

Huono+provo.+Parisuhteessa+olevista+miehistä+kuitenkin+95%+on+ns.+normaaleja,+ei+rikollisia.+Kuitenkin+ovat+saaneet+naisia.

Äänestä
  • Pitkät miehet ovat parisuhteessa.

    Äänestä

se mitä ollu käräjil, kaikil vastaaja puolen tatuointi, savuke, huume, hullu lääkkeet, viinat ym. jne.. pojilla on osalla ennen ja jälkeen ainakin tytöt rinnalla

tiedä sit noide kestosta, eihä nuoret jantteri tytöt kovin paljo infoa tarvi, kunhan ei tyttöää pieksä, sama mitä taustalla

olisko noin

kummastihan tuollaki tosin naiste hakkaaja ja keikoillaa munaa näyttävä tee auskilleki taitaa naista löytyä, hilloa ku on, se luulee olevansa joku naisten kaataja.. :)

Äänestä
  • Tuskin on hilloa. Legendaa.

    Äänestä

Heillä on 300 000 euroa ulosotossa. Saa kauan paiskia hommia että saa maksettua. Ja velka kasvaa korkoakin vielä aika paljon. Minulla ei velkaa ole mutta lähtökohta suhteeseen on silti huonoin mahdollisinen.

Äänestä

Tuossa hyvä esimerkki miten komea mies saa perheen ja naisen huolimatta rikollisesta menneisyydestä. Ruma mies ei saisi perhettä eikä naista jos olisi ryöstänyt pankin. Kukaan ei sääli rumaa miestä mutta komea rikollinen mies saa naisilta mahdollisuuden.

Äänestä

Lyhyt mies ei saa naista vaikka olisi duunannut terrori iskun.

Äänestä
  • Elä höpötä..

    Kaikki mahmutitki on lyhkäsiä ja saavat siltikkin pesää..

    70neitsyttäki oottaa paratiisissa..
    Niitä saa sitten miljardi vuotta siellä jyystää menemään.

    Äänestä

Suomalaisen miehen kateutta.

Äänestä

Niin saa, saa kiltitkin. Pitää osata vaan tarttua hetkeen. ;)

Ätmit valittaa, että heidät opetettiin odottamaan kiltisti sitä ihanaa naista ja perhettä. Eikä kukaan kertonut, että odottamalla ei saa kun pahan mielen. Ja meitä tyttöjä vastaavasti opetettiin (ainakin ennen), että kohteliaat, herramiesmäiset ja fiksusti esiintyvät miehet on luotettavia ja kilttejä kumppaneita. Sitten alkoi elämä ja opetti, että eihän se niin meekkään.

Odottamalla ei saa mitään eikä ketään, ei myöskään pelkkään ulkokultaiseen esiintymiseen jakäytökseen voi luottaa.

Äänestä
  • Unohtu tässä paasatessa tää teksti ja linkki. :)

    Ulkokultaisuuteen turvautuvat raukkamaiset ihmiset, jotka arkaillen toimivat, sillä siltä, joka tietää, milloin totuus on sanottava ja joka sen lausuu julki, vaaditaan terävää järkeä ja rohkeata mieltä. Senvuoksi heikoimmat politikot tavallisesti ovat suurimpia teeskentelijöitä.
    Tacitus sanoi: ”Livia osasi nerokkaasti tehdä erotuksen miehensä taitavuuden ja poikansa teeskentelytaidon välillä ja käyttää niitä molempia kummallekin sopivalla tavalla, antaen taitoa vaativia toimia Augustuksen suoritettavaksi ja Tiberiukselle sellaisia, joihin vaadittiin etupäässä teeskentelyä ja salakähmäisyyttä.” Niinpä Mucianus, yllyttäessään Vespasianusta kapinaan keisari Vitelliusta vastaan, sanoo: ”Meitä ei tule kohtaamaan Augustuksen läpitunkeva arvostelukyky eikä liioin Tiberiuksen äärimmäinen varovaisuus ja tarkka salaperäisyys.” On näet tehtävä tarkka erotus taitavuuden ja kyvykkäisyyden sekä teeskentelyn ja salaperäisyyden välillä; ne ovat kokonaan eri asioita. Sillä jos jollakulla on sellainen läpitunkeva arvostelukyky, että hän voi ilman muuta päättää, mitkä asiat on jätettävä peittämättä, ja mitkä salattava ja peitettävä, ja mitkä näytettävä puolittain, ja kenelle ja milloin (joka todella on tärkeä kyky sekä valtion että yksityisen elämän aloilla, niinkuin Tacitus sanoi), niin sellaiselle ihmiselle teeskentely ja salaperäisyys on haitaksi ja vahingoksi. Mutta jos ihmiseltä puuttuu sellainen arvostelukyky, silloin hänen yleensä ei auta muu kuin olla salaperäinen ja teeskennellä, sillä sellaisen henkilön, jolla ei ole käytettävänään useammanlaisia menettelytapoja, on paras valita varmin ja varovaisin keino, niinkuin sen, joka ei näe hyvin, on parasta kulkea hiljaa. Totta on, että kaikkina aikoina kyvykkäimmät miehet ovat olleet avomielisiä ja vilpittömiä toimissaan, varmoja ja luotettavia; mutta hepä ovatkin niinkuin hyvin opetetut hevoset, jotka arvaavat tarkoin määrätä, milloin on pysähdyttävä, milloin käännyttävä. Ja jos he joskus tulivat siihen johtopäätökseen, että ulkokultaisuus on välttämätöntä heidän asialleen, ja jos he sellaisessa tapauksessa sitä käyttivät, ei se tullut yleisemmin tunnetuksi, senvuoksi että heidän maineensa avonaisen ja suoran pelin miehinä oli niin syvästi juurtunut ihmisten mieliin, tehden heidät milt’ei näkymättömiksi.
    Voisimme jakaa kolmeen osaan tämän itsensä piilottamisen ja verhoamisen. Ensimmäiseen luokkaan kuuluisivat: varovaisuus, varaaminen ja salaperäisyys, kun ihminen ei anna toisille tilaisuutta tehdä itsestään huomioita tai ottaa selkoa siitä, mikä hän on. Toiseen luokkaan kuuluu ulkokultaisuus, teeskentelyn kielteinen muoto, kun ihminen peittää kaikki merkit ja todistuskappaleet, joista voitaisiin päättää, mikä hän on miehiään, kuka hän todellisuudessa on, kun hän tahtoo uskotella, että hän ei ole sitä, mikä hän on. Ja kolmanteen luokkaan lukisimme sellaisen teeskentelyn, jonka tarkotuksena on uskottaa ja vakuuttaa ihmisille, että joku on se, mikä hän todellisuudessa ei ole.

    https://fi.wikisource.org/wiki/Filosofiset_mietelmät:_Teeskentelystä_ja_ulkokultaisuudesta

    Ei huono. Päivänjatkoja.

    Äänestä

Rikolliset ovat röyhkeitä, osaavat puhua kaunistellen kuten poliitikot ja ottavat omat asiat, edut ja omaisuuden tosissaan. Tosin narsististen rikosten, väkivallan yms riskit ovat korkeat, joten vaikka pääsisivätkin paneen, joku toinen vie naisen kun toi tollo lusii. Ja lusittuaan ja vapaalle päästyään tietysti kostaa. Ja kierre on valmis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rikosonrakkaus kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/ekstra/artikkelib/missa-he-ovat-nyt-lapsuuden-kauhut-piinaavat-yha-euran-daltoneita-isa-ei-koskaan-pyytanyt-anteeksi/6362162

Alkakaa tekee rikoksia niin saatte naisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu