Kumpi on parempi Pormestariehdokas?

Vihreiden yksinkertainen sekä mamumyönteinen honottaja,joka hankkiutui raskaaksi jo 16 vuotiaana vai kokoomuksen pahoinpitelijä/ rattijuoppo?
8130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vapaavuori on tuomittu myös varastamisesta, pahoinpitelyn (=tappoyritys) ja rattijuopumuksen lisäksi. ...Oivaa pormestarianiesta, mun on täsmälleen sitä rikollista mätää, mitä Kokoomus on aina ollut.

Äänestä

Arhinmäki ehdottomasti. Hän on ainoa joka pitää tavallisen stadilaisen puolia. Muut on enempi omiensa ehdokkaita. Vapaamatkustaja vastaa huonolaatuisesta rakentamisesta ja Sinnittelijä onnettomasta kaupunkisuunnittelusta yleisellä tasolla.

Äänestä
  • Paavo oli ainoa joka vastusti Carunan yksityistämistä. Kokoomusmätä valta painosti muut päättäjät lahjoittamaan valtiolle hyvin voittoja tuottavan firman yrityksille, eli tuottamaan voittoja veronkiertoliitille Suomen valtion sijasta. Silti kansa haluaa kokoomuslaisia valtaan Arhinmäen kaltaisten sijasta. ..Ilmeiseti on kivaa kun valtio ajetaan konkurssiin vain siksi, että rikkain veronkiertoeliitti saisi lisää miljardeja.

    Äänestä

  • Cocoomus-rosvosi-Carunan kirjoitti:

    Paavo oli ainoa joka vastusti Carunan yksityistämistä. Kokoomusmätä valta painosti muut päättäjät lahjoittamaan valtiolle hyvin voittoja tuottavan firman yrityksille, eli tuottamaan voittoja veronkiertoliitille Suomen valtion sijasta. Silti kansa haluaa kokoomuslaisia valtaan Arhinmäen kaltaisten sijasta. ..Ilmeiseti on kivaa kun valtio ajetaan konkurssiin vain siksi, että rikkain veronkiertoeliitti saisi lisää miljardeja.

    Kiitos kun muistutit Carunasta. Ääni lähtee nyt takuulla vasemmistolle, vaikka aivan kaikessa en heidän kanssaan samaa mieltä olekaan.

    En vieläkään ole huomannut sähköni olevan parempaa, vaikka Caruna tuplasi hintansa. Jos se olisi lisävero, niin silloin voisi pitkin hampain hyväksyä, koska rahat menisivät valtiolle.

    Mutta nyt rahat menevät Australian kengurumaahan.

    Äänestä

Mikä tahansa on parempi kuin viherhörhö

Äänestä
  • Jaa, että semmoinenkin joka on varastanut, harrastanut autolla päissään ajelua, ja yrittänyt tappaa toisen ihmisen ihan vain huvikseen.

    ...No, sellaisen pormestarin Kokoomus-Helsinki tietenkin tavitsee, joka parhaiten kuvastaa kaupunkia. Sanonta, "sellaiset on johtajat, millainen on kansakin", tulee varmaan hyvin toteutumaan myös HELLsingissä.

    Äänestä

Vihreät haluaa kaikki autot pois Helsingistä. Tykkään kaupungista missä on autoja, ratikoita, kaikkea. Siksipä Vapaavuori. Vihreät myös kaatoivat Mechellininkadun puut pyörätien tieltä. Se oli paha moka. Arhinmäki on ihan jees myös.

Äänestä
  • Oletko varma, ettei pormestarisi aja sinua tai läheisiäsi autolla päissään hengiltä? ...Tai ettei yritä hakata hengiltä? ...Tai ettei ainakin varasta jotain?

    Nuo kaikki kolme rikoselementtiä nimittäin kuuluvat idolisi eämäntapoihin, joten ehkä olettekin samaa maata, koska näytät niin kovasti fanittavan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


waler- kirjoitti:

Vihreiden yksinkertainen sekä mamumyönteinen honottaja,joka hankkiutui raskaaksi jo 16 vuotiaana vai kokoomuksen pahoinpitelijä/ rattijuoppo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu