500 kcal/vrk-dieetti. Kuka lähtee mukaan?

Mindeys

Hei!
Minulla odottaa tasan kuukauden päässä lomamatka, jolle haluaisin lähteä muutamaa kiloa hoikempana. Aion noudattaa 500 kcal/vrk-dieettiä kuukauden ajan huomisesta alkaen. Saisinkohan ketään kaveria mukaan projektiin? Aion päivittää painon ja syömiset joka päivä, joten keskustelua ainakin riittäisi. :) Päivittäisen kalorimäärän ei ole pakko olla näin alhainen! Tarkoituksena olisi tsempata toisiamme. Olen 28 v. nainen.

7

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veijasiallataas

      Haluatko ne mukaanlähtijä mukaasi myös sairaalaan?

      Nääntymisruokavaliot ei toimi.

    • täyttäpaslaa

      Täyttä paskaa koko kirjoitus. Sitten jotkut vielä vastailevat niin kuin juttu ois totta. Voi vittu

    • Mindeys

      En eilen ehtinyt kirjoitella, joten päivitys tulee nyt. Eilen aamuna oli lähtöpaino siis 64,9 kg. Päivän aikana söin salaattia fetalla ja tonnikalalla sekä rahkan ja raejuustoa. Lisäksi kahvia kevytmaidolla pitkin päivää. Illalla vedin tunnin treenin kuntosalilla. Yllättävän hyvin jaksoin noinkin niukalla syömisellä. :-) Tänä aamuna painoni oli jo 1,2 kg alhaisempi! Kunnon startti dieettiin. Pituuteni on muuten 163 cm.

      Tänään aion syödä oikeastaan tuota samaa kuin eilenkin. Aamupalana kahvi, lounaalla salaatti, ja sitten illan ruoat raejuusto, rahkaa, jogurttia.

      29.3. 64,9 kg
      30.3. 63,7 kg

      • Seuraan.kyllä

        Sitten kun alat syömään normaalisti, painosi on loman jälkeen eksponentaalisesti noussut. Silloin mietit, kannattiko. :D

        Toivottavasti kehtaat tulla kertomaan loman jälkeisen painosi, ettei kukaan muu ryhdy moiseen älyttömyyteen.


      • Seurannut
        Seuraan.kyllä kirjoitti:

        Sitten kun alat syömään normaalisti, painosi on loman jälkeen eksponentaalisesti noussut. Silloin mietit, kannattiko. :D

        Toivottavasti kehtaat tulla kertomaan loman jälkeisen painosi, ettei kukaan muu ryhdy moiseen älyttömyyteen.

        Hyvä, kun ilmoitit etukäteen seuraukset tuosta menettelystä "laihtua lomalle". Vähemmän pettymystä sen toteutuessa.
        Tuskin on niin viisas, että hän alkaisi jo nyt terveeseen elämäntapaan...


    • hoikaksi

      Mäkin laihduttelen veks viimeiset 3-4kg nyt huhti-toukokuun aikana, sama pituus mutta 56kg tällä hetkellä. Pakko vetää alhaisilla kaloreilla muuten ei onnistu, kokeiltu on. :( Ja sitten kun palaa normaaliin niin ei sitä yhdellä rykäisyllä vedetä 2000kcal, vaan pikkuhiljaa nostetaan ruuan määrää.

    • hoikaksi

      55kg! Jes...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      328
      11336
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      35
      3471
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3047
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      95
      2761
    5. 89
      2631
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      27
      2406
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2351
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      274
      2259
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1481
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1445
    Aihe