Tuntuu, että kaikki tunteet haluavat ulos kehosta juuri nyt. Mulla on pitkä parisuhde jossa koen olevani yksinäinen ja vastuussa kodista sekä lapsista. Puolisolta en saa tukea arkisiin asioihin yhtään. Tuntuu, että olen ihan väsynyt. Olen pari vuotta onnistuneesti ja vähemmän onnistuneesti sammuttanut tunteitani erästä työkaveria kohtaan. Välillä ajattelen, että hän on hyvä ystävä. Välillä taas tunnen, että hän haluaisi muutakin. Välillä tunnen, että hän pakenee. Olen miettinyt hurjan paljon elämääni ja itseäni. Olen sosiaalinen, iloinen, puhelias, ihan hauska tyyppi, joka peittää monet tunteensa huumorin höysteillä. Kuitenkin mietin asioita paljon ja vaadin omaa tilaa ja yksinäisyyttä välillä. Tuntuu, että olen ihminen solmussa! Itku puhdistaa ja nyt mä taidan puhdistautua oikein kunnolla. Turhia haaveita, turhia toiveita, turhia tunteita. Onneksi minulla on ihanat lapset. Päivien pelastukset. Suuret rakkauteni.
Itkettää ihan hirmuisesti.
Yksinäinen.äiti
2
304
Vastaukset
- Niinhänseoli
Sinulla on kaksi tytärtä koulussa ala-asteella jo.
- HyvääyötäLulu
Tuossapa hyvän yön toivotus vielä.
https://www.youtube.com/watch?v=3V1Lov1U9mU
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585050
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2931617- 2281308
- 811301
- 681265
- 305988
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50810