On paljon asioita joita tekee mielellään enenmmän kun harrastaisi seksiä. Ryyppääminen, pleikkarilla pelailu, kuntoilu, kalastus, pyöräily, matkustaminen, raksatyöt, kokkailu ja syöminen. Seksi on mitätön osa elämästä jota ei tarvii harrastaa ellei ole lapsia tekemässä. Silloinkin sittä tkee vain kerran. Jos saa lapsia niin ei vaimo kuitenkaan jaksa naida kun kerran 3 kuukaudessa.
Ei seksi ole kiinnostavaa
Aitosinkkumies-
26269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Riippuu varmaan vähän siitäkin kuinka paljon se mies jaksaa osallistua lapsista ja kodista huolehtimiseen. Ylipäänsä yhteisten asioiden ylläpitoon ja huolehtimiseen. Mitä enemmän jää naisen vastuulle, sitä enemmän nainen väsyy ja siinä sitten helposti se seksi jää sen kaiken muun jalkoihin. Ihan sama miten paljon nainenkin seksiä haluaisi. Ei vaan jaksa.
Jotta jos suinkin voi, niin kannattaa auttaa sitä akkaansa niiden ipanoiden ja kodin kanssa. Vähemmän kuormitettu kumppani, kun jaksaa huomioida paremmin sitä toista puoliskoaankin. Myös virkeempi mieli on suosiollisempaa seksille ja se että toinen huomioi tarpeeksi auttamalla.
Kyllä sen miehetkin tietää mitä on väsyä, eikä jaksa ees seksiä. Naiset on usein vielä herkempiä jättämään seksin pois, kun elämä ja olotila keljuttaa. Toisin kun miehet melkeinpä yrittää unohtaa keljutukset seksin turvin. Eli toimivat just päinvastoin.
Muutenkin yhteen hiileen puhaltaminen kannattaa aina enemmän, kun vaan omien hiilien polttelu. :)
Ei ole ei.
Oikeastaan ainoa seksin laji, joka minua enää kiinnostaa, on kaunokirjallinen seksi. Sellaista en ole vielä koskaan harrastanut.
Kiva idis.
(hirn)
Tämä nimittäin ei ole ihan helppo juttu, enkä muista siitä koskaan kenenkään puhuneen... tai kirjoittaneen.
(naurua)
Tässä kaunokirjallisessa seksissä on se vaikeus, että sitä ei voi tehdä pornahtamatta, eikä naurahtamatta. Kaikissa tapauksissa käy joko toinen tai molemmat lipsaukset.
Tällainen ominaisuus olisi kiva hallita, kaunokirjallinen seksintaju.
(hirn)
Samalla kun jossain kaatopaikalla naiset abortoivat lapsiaan henkareilla, niin minä täällä pohdiskelen tällaisia.
Eikö olekin kuvottavaa?
(reps)
Mielestäni ihmisen olisi kyettävä näkemään seksuaalisuus ihmisessä jopa äärimmäisissä olosuhteissa. Äärimmäisiksi olosuhteiksi kutsutaan niitä ympäristö- ja koulutustekijöitä, jotka mahdollistavat henkaroimisen arjen tavaksi. Näin ollaan aina tehty. Tehdään näin nytkin.
Naisen ei tarvitse tehdä muuta kuin henkaroida.
(reps)
Eli sessio voisi tapahtua jossain suurkaupungin kaatiksella, jossa pari on painautunut vasten muovijätekasaa, ja mies työntyy naiseen lauma kärpäsiä ympärillä pörräten. Lapsilauma seuraa toimitusta sivusta. He ovat kuin biologian tunnilla.
Kuten aina ennenkin.
(hirn)
Mjoo
Siis toimii satavarmasti paremmin kuin jokin satiinikohtaus.
(reps)
Oikeastaan tämä ei eroa kauheasti kokaiinipöllyssä paneskelevasta muikkelista kannatusjoukkojensa kanssa. Samanlainen "renessanssimainen" meno päällä molemmissa spektaakkeleissa.
Ai miksi samanlainen?
No siksi että tuloksella ei ole väliä.
(hirn)
Väsymys on aina tekosyy ettei jaksa seksiä harrastaa. Naisilla on kyllä aikaa tehdä kaikkea muuta mutta seksi ei kiinnosta. Ei se lapsikaan kaikkea aikaa vie.
samanlainen tekosyy, kun että ruma mies ei naista saa.
Seksiä saa jos tekee tosi paljon kotitöitä, ruuan ja tuo leivän pöytään. Vaimo on kuitenkin aina h*lvetin väsynyt ja näin saadaan vaimon taakka pienemmäksi.
Kyllä siitä vaimosta kannattaa vähän huolta pitää, jos haluaa että vaimo pitää miehestäänkin huolta. Winwin situation.
Tietysti jos mies tykkää naida lahnaa, joka makaa tympeenä tai nukkuu umpiväsyneenä, niin siinä tapauksessa mitäs väliä sillä akalla sitten on. Kertoo kyllä miehestäkin aika paljon. melkoinen vatipää täytyy olla, jos ei tajua että omaa kotia ja lapsiaan se ukkokin hoitaa ja oma akkaansa auttaa. Pumpattava barbara on semmoselle ukolle paras kaveri joka ei tikkua ristiin laita. :)
Eiks jeh?
Itse tulen kotiin ja odotan aina suihinottoa. Muuten lentää ärräpäät ja katoan loppuviikoksi ryyppäämään. Siinä miettii sitten vaimo mistä repii kasaan seuraavat lainanlyhennykset.
Ai, te asutte vielä yhdessä. Ihme ihme. :)
Voishan se vaimokin vaihtaa miestä tai ainakin osoitetta, niin ei olis hajuhaittojakaan. Loppuviikko ryypäten jo vähän tuoksahtaa.
Jos se talo on teidän yhteinen, niin kuin sä tollasta rulettia pelaat? Osituksia odotellessa?
Olen rikas ja vaimo tykkää kun koetellaan vähän hermoja.
"Seksiä saa jos tekee tosi paljon kotitöitä, ruuan ja tuo leivän pöytään" - hah, joo, niinhän sitä luulis...
Joo lehmän naiminen ei jaksa enää innostaa, siihen minulla on paremmat naiset, mutta kerran vielä haluaisin vetää sitä vähän turpaan. Ei mitenkään pahasti, mutta niin että lehmä tietää korjata käytöstään.
Minä olen monesti ajatellut erota lehmästä, miksi vitussa se vaan ei onnistu. Kai se on se, että lehmä on poikinut kolmesti. Kaksi kertaa minun syystäni.
Juu esim. kutittelee vatsaa ja pussailee ja halailee ^^
Olen kaksi kertaa ollut naisen kanssa ja se ei ollut kovinkaan kiinnostavaa vaikka naiset oli kauniita. Sanoisin että pornon katsominen on tyydyttävämpää kun itse naiminen.
Ette mitään menetä kun teillä ei sitä naista ole elämässänne. Lopulta vain naiset pelaa teidän kanssanne ja joudutte pettymään.
Miehillä kahden minuutin suoritus niin ei sitä viitsi edes antaa seksiä.
Miksi ajattelet näin?
Komppaan tätä tapaa ajatella.
No jo on kumma. Vain homoja ei seksi kiinnosta. Minua ainakin panettaa joka päivä