Onko maanviljelijöitä näkynyt leipäjonossa?

He olivat traktorimarssilla Helsingissä viime syksynä ja kepu Sipilä kävi heitä tervehtimässä Senaatintorilla.
581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hyvä kysymys.

Äänestä
  • Kepulainen trollaa.

    Äänestä

  • Kepulainen trollaa.

    Äänestä

No ei siellä leipäjonossa olisi leipää paljoa tarjolla ilman viljelijöitä.

Äänestä
  • Linkki väitteeseesi, muutoin liioittelua. Maanviljelijät ovat pitäneet meteliä "talousahdingostaan" joten ovatko leipäjonossa jos ovat todellisissa vaikeuksissa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


zxmjgxcdf kirjoitti:

He olivat traktorimarssilla Helsingissä viime syksynä ja kepu Sipilä kävi heitä tervehtimässä Senaatintorilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu