Miksi pieru katoaa aina Saharaan ? Minulta pääsi n. 2 min. sitten aika voimakas pieru. Arviolta n 2,3 Richterin asteikolla. Mielestäni se ei lähtenyt mihinkään noin kauas. Luultavasti katosi tuon lähiostarin takapihalle. Onko tätä pieruasiaa koskaan tutkittu tieteellisesti ja globaalisti.
Vastaukset 10
Itse asiassa pieru katoaa Pohjois-Siperiaan Jamalin ja Gydanin niemimaille:
http://yle.fi/uutiset/3-9524822
"Siperiasta on viime vuosien aikana löytynyt useita kraattereita, jotka näyttävät ilmestyneen kuin tyhjästä."
"Havainnot käynnistivät laajemmat tutkimukset, joiden tuloksena Jamalin ja Gydanin alueilla on tavattu jo 7 000 kaasukuplaa."- Kasari-Joonas
Osa pieruista päätyy Pyhäjärvelle. Olen nähnyt.
- Tuhnutauno
Mihinkä sitten tiukka tuhnu päätyy ?
- lerssiotsa
Tiukka tuhnu jää pöksyyn pyörimään ajattomasti. Siks siel on toisinaan ruskea rantu.
- se_leijuu
Se on vain semmoinen sanonta. Koetetaan vähätellä jonkin ikävän asian tai purnauksen vaikutusta. Vähän aikaa leijuu ja sitten on kuin ei olisikaan. Toimii myös toisinpäin, kun jollakin on tärkeää asiaa sanottavana, niin se ei saa typeryksien ymmärrystä vaan katoaa hölynpölyn joukkoon. Minusta pieru katoaa aina jonnekin myös suljetussa tilassa. Mitä kauemmin pieru leijuu sitä hauskempaa on itsellä. Tietää että ihmiset vetävät tuota hajua sisäänsä.
- Delitess_Gourmet
Ennenkaikkea sahara on mielentila.
- Supomies
Arviomme mukaan Saharassa on n. 850 miljoonaa pierua ja ne ovat terroristijärjestö Isisin valvonnassa. Toivottavasti eivät tyhjennä varastoa kerralla.
- MUUAAAAH
Pieru liikkuu enempi kuin ikituoli-itkijä. On se hauska totuus. Paskakin on parempi kuin ikituoli-itkijä.
- Anal-laskut
Pepen salongissa kähertimet rullaa pöksyissä.
Jos kaikki maailman pierut karkaisisivat (cumuloituisivat) saharaan saattaisi siellä olla hajunkin vuoksi kestämätön elää. Vai johtuukohan aavikoituminen sitten aikojen saatossa kerääntyneistä pieruista? Aavikoita tosin on muuallakin mutta siellä suurin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 146842
- 81726
- 56718
- 46603
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?41601- 60562
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71536Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44527- 26511
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35505