Trump on aivan turhaan jäänyt vetkuttelemaan ilmituoda esille kantaansa suhteestaan Venäjään. Kohta olisi hyvä aika ilmoittaa, että hän haluaa paremmat suhteet Venäjään ja Putiniin. Astmaatikko natokiimakkokin voisi hengitellä sitten helpottuneemmin.
Pörssit elpyisi ja sima ja tippaleivät maistuisi.
CIA ja FBI koettaa pelata aikaa oman korttitalonsa turvaamiseksi.
Pörssit elpyisi ja sima ja tippaleivät maistuisi.
CIA ja FBI koettaa pelata aikaa oman korttitalonsa turvaamiseksi.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Kohta olisi hyvä aika ilmoittaa, että hän haluaa paremmat suhteet Venäjään ja Putiniin."
Sen Trump ON JO aiemmin ilmoittanut. Eri asia on sitten se, että kuinka "hyviksi" suhteet muodostuu kun arvaamaton ja äkkipikainen Trump tapaa pikku-Puten!
"CIA ja FBI koettaa pelata aikaa oman korttitalonsa turvaamiseksi."
Tuskinpa! On aika ilmeisestä se, että Venäjä tuki vaalien aikana eri tavoin Trumpin valintaa.
Hyvät suhteet on Putinin käsissä:
Ensin hänen on luovutettava Krim takaisin ukrainalle ja vetäydyttävä Itä-Ukrainasta. Venäjän alasampuman malesialaisen matkustajakoneen asia on myös selvitettävä. Venäjän tulee myös lopettaa hybridisodankäyntinsä sekä härkkiminen muiden maiden asioihin!
SITTEN voidaan aloittaa suhteiden rakentaminen Venäjään. Ei ennen!
Mitään ei luovuteta, ja samaa mieltä on Trump.
Mutta on muistettava että jenkeissä jyllää kaikki 'pahat' voimat Trumpia vastaan, joka koskettaa juurikin Vladimirin ja Trumpin keskinäistä tapaamista.
Onhan pelko jopa hysteerinen siitä, että Trump menee ja liennyttää?
Mitään ei luovuteta, ja samaa mieltä on Trump.
Mutta on muistettava että jenkeissä jyllää kaikki 'pahat' voimat Trumpia vastaan, joka koskettaa juurikin Vladimirin ja Trumpin keskinäistä tapaamista.
Onhan pelko jopa hysteerinen siitä, että Trump menee ja liennyttää?
”Tilanne oli juuri näin, sille ei mahda mitään. Krimillä suurin osa ihmisistä oli Venäjään liittymisen kannalla, vaikka kansanäänestyksen tulos olisi kuinka tekaistu. Heidän mielestään liitos Venäjään oli parempi ratkaisu kuin pysyminen osana Ukrainaa. Tilanne oli kerta kaikkiaan erilainen kuin Itä-Ukrainassa. Mutta kyllä minä sen huomasin, että näin ei saa Suomessa kertoa.”, Manninen kertoi myöhemmin Journalisti-lehden haastattelussa ja jatkoi, ”Suomessa ei saisi kertoa mitään, mikä on Venäjälle edullista. Mutta minä teen näitä juttuja sen perusteella, mitä koen, näen ja mitä tietoa hankin, enkä sen perustella, miellyttääkö tieto Suomessa tai jossain muualla.”
Onko Marjo Mannisesta kuultu mitään viime aikoina?
Kyllä se olet sinä, joka laitetaan eristyksiin, ja näkemästä päätellen aivan aiheesta?
Mikä Ryssä, täällä keskustellaan asiallisesti ja aina joku Rysky tuo oman sivistymättömän tuulahduksen sotkemaan diskurssia.