Joudun pian eroon tutusta ihmisestä käytännössä pysyvästi. Haluaisin pitää yhteyttä, mutten uskalla kysyä, koska pelkään ettei hän haluakaan. En haluaisi aiheuttaa hänelle ikävää tilannetta, jos hän joutuu sanomaan minulle suoraan ettei vaikka ehdi. Minä välitän hänestä silti paljon.
eroon joutuva
miksu
2440
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
On maailmassa tarpeeksi itkuvirsiä jo. Jonkun on pidetävä yllä vahvempaa asennetta, jonka mukaan ei periksi anneta.
Enpä vaan osaa kuvitella, mikä voisi olla se mahti joka saisi minut eroon mun ystävästäni. Ei siihen riitä edes, vaikka hän itse kieltäisi minua tapaamasta.. "Sano pois, ja minä menen, kohta huomaat etten mennyt mihinkään".
Tartu rohkeasti hetkeen ja ota ohjakset kauniiseen käteesi. Torjutuksi tuleminen kirpaisee kyllä, mutta mietit loppuelämäsi mikset sittenkään sanonut mitään. Rohkaise mielesi ja saatat yllättyä. Mikään ei ole tässä elämässä pysyvää, muttei myöskään mikään niin lopullista kuin kuolema.