Iso kiitos teille kun jätätte äänestämättä. Kokoomusta äänestäneiden äänien painoarvo nousee koska ette te köyhät kuitenkaan olisi äänestäneet Kokoomusta, vaan jotain toista puoluetta. Näin Kokoomus pääsee ajamaan ja päättämään asioita rikkaiden näkökulmasta. Kiitos vielä kerran teille köyhät jotka ette äänestä laisinkaan.
Kokoomus kiittää teitä jotka ette äänestä
rikas.ja.tärkeä.ihminen
364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
IL-Analyysi: Kuntavaalien todennäköisin ykkönen on kokoomus
http://www.iltalehti.fi/kuntavaalit-2017/201704052200097813_wa.shtml
Tässä maassa on nykyään niin paljon yrittäjiä ja yrittjien puoluehan se kokoomus on palkansaajien puolueita ovat sitten sdp vas persut ja vihreät ja moni jättää sen takia äänestämättä,kun ei siitä mitään hyötyä.
Minä ainakin köyhänä äänestin jo ennakkoon Kokoomuksen ehdokasta ja hän menee vielä varmasti läpi!
Miksi äänestäisin jotain vassareita tms. tyhjää jauhavia, kun eivät välitä todellisesti työpaikkojen luomisesta ja verotuloista. Sosdem. ja vassarit, sekä viherkommarit ovat olleet hallituksessa ihan riittävästi, mutta eipä ole heidän avullaan ongelmat poistuneet. Vastuunpakoilua lisäksi, on lähdetty hallituksesta muka oppositioon korkoa kasvamaan.
Meidänkin kunnassa vassarivaltuutettu ei ole saannut muuta, kuin kurjuutta aikaiseksi, savusti valituksillaan yrittäjiä pois kunnastamme. Nyt samainen vassarivaltuutettu valittaa kuntamme kurjuutta, vaikka itse kusi omiin muroihinsa.