Mukavien farkkujen vaikeus

Nainen-vs-farkut

Hei!

Mistä ihmeestä löytää mukavia ja joustavia farkkuja, joiden vyötäröllä on joustava resori ja joiden lahkeet eivät ole kapeat? Tällaisia farkkuja ja farkkujen kaltaisia housuja on lapsille ja raskaana oleville, mutta ei muille.

Mahaa ja takamusta löytyy, mutta lantioni on suht kapea. En siis ole tasaleveä. Vyöllä kiristettävät housut tuntuu epämukavilta päällä. Siksi etsin resorillisia tai nauhallisia housuja. Myös matalalantioiset housut ovat pahat päällä.

Tregginssit, jegginssit, stretch-farkut ym. ovat muuten mukavia, mutta aivan liian kapealahkeisia. Nilkasta housut saisivat olla "tavalliset". Ei pillit, mutta ei kamalan leveätkään.

Alan olla jo tuskainen asian kanssa. Olenko yksin? Joku sanoi minulle, että "kapeat farkut ilmeisesti myyvät hyvin, siksi niitä on joka kaupassa". No kai ne nyt myy, kun muita ei ole! Olisi kiva laittaa jalkaan muutakin kuin liikunta- tai ulkoiluhousut.

2

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • diippaadai

      Sama pätee myös suorissa housuissa, kamalan näköisiä pillilahkeita ja olematon vyötärö.

    • kirpparit_täynnä

      Kirpparit ovat täynnä normaalilahkeisia (ei leggari) farkkuja ja suoria housuja, jotka ovat moitteettomassa uudenveroisessa kunnossa. Saa aika nopeasti hamuttua muovipusseittain sopivankokoisia ja hyviä, täysin bisnes-kelpoisia siistejä housuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      121
      1815
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1618
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      49
      1164
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1030
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      949
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      856
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      770
    Aihe