Mukavien farkkujen vaikeus

Nainen-vs-farkut

Hei!

Mistä ihmeestä löytää mukavia ja joustavia farkkuja, joiden vyötäröllä on joustava resori ja joiden lahkeet eivät ole kapeat? Tällaisia farkkuja ja farkkujen kaltaisia housuja on lapsille ja raskaana oleville, mutta ei muille.

Mahaa ja takamusta löytyy, mutta lantioni on suht kapea. En siis ole tasaleveä. Vyöllä kiristettävät housut tuntuu epämukavilta päällä. Siksi etsin resorillisia tai nauhallisia housuja. Myös matalalantioiset housut ovat pahat päällä.

Tregginssit, jegginssit, stretch-farkut ym. ovat muuten mukavia, mutta aivan liian kapealahkeisia. Nilkasta housut saisivat olla "tavalliset". Ei pillit, mutta ei kamalan leveätkään.

Alan olla jo tuskainen asian kanssa. Olenko yksin? Joku sanoi minulle, että "kapeat farkut ilmeisesti myyvät hyvin, siksi niitä on joka kaupassa". No kai ne nyt myy, kun muita ei ole! Olisi kiva laittaa jalkaan muutakin kuin liikunta- tai ulkoiluhousut.

2

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • diippaadai

      Sama pätee myös suorissa housuissa, kamalan näköisiä pillilahkeita ja olematon vyötärö.

    • kirpparit_täynnä

      Kirpparit ovat täynnä normaalilahkeisia (ei leggari) farkkuja ja suoria housuja, jotka ovat moitteettomassa uudenveroisessa kunnossa. Saa aika nopeasti hamuttua muovipusseittain sopivankokoisia ja hyviä, täysin bisnes-kelpoisia siistejä housuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      31
      2562
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2541
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2534
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1956
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      33
      1845
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1688
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1506
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1358
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1108
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1093
    Aihe