Onko noloa tytön(16v)käyttää mustia kontio kumisaappaita tällasilla rapakeleillä,käyttääkö muut?
Onks noloo
Tyttöö16v
141693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei ole noloa :) se on vaan oikein kun käyttää kurakelissä tuollasia eikä mitään tennareita :)
Ei, mutta itse pidän sisäkengät koulun lokakuussa sisäkäyttöön.
Ei todellakaan ole noloa! Enemmän noloa se on jos kura/rapakelillä/sateessa kahlaa tennareissa tms. lipokkaissa jalat märkinä.
Ehdottomasti vaan kumisaappaat jalkaan jos keli siltä näyttää, ei yhtään noloa! Ja tosiaan sitten vaikka jotkut toiset pienet kengät matkaan jos jonnekin sisälle pitkäksi aikaa, eihän ne kumisaappaat ihan parhaat pitkäksi aikaa siellä sisällä ole, vaikkei ne mitään sinänsä haittaa :)
Itse saapastelen aina reippaasti kontioissani (mustat 38) jos vähäkään keli sitä vaatii, eikä nolota yhtään.
Jos ihan järjellä ajattelee, niin märillä keleillä kumisaappaiden käyttö on ainoa oikea tapa liikkua ulkona. Mutta joku kumman villitys on, että kahlataan loskassa ja vesilätäköissä tennarit jalassa ja sit valitetaan, kun jalat on ihan märät ja on kamala olla märillä sukilla ja kengillä. Itse en koe nolona käyttää keltaisia Haita. Oon 174 pitkä ja hait on numeroa 41.
Ei todellakaan. Noloa on käyttää likaisia tennareita ( joskus olleet valkoisia ) ja kaiken lisäksi huonoilla keleillä.
Toimivat kengät märillä keleillä ja ihan nätit. Itellä kastu kontiot lammikossa kahlatessa ja useampi tunti sitten märissä saappaissa mutta eikös märät saappaat kuulu kevääseen.
No kyllä kontiot vähän miesten saappaat on oli väri mikä tahansa, itse kyllä käytän naisellisempia , viimeiset 3v ollut mustat kiilakorkoiset (5-6 cm korko) mutta nyt alkaa murtumia olemaan, ovat olleet niin ihanat, että mistä saisi samanlaiset uudet, korkoa pitäisi vähän olla.
Ei oo noloo,ite käytän mustia kontioita koko 36 kaupungilla ja jotku miehet kattoo pitkään erään.
kauniit on nuoren naisenkin jalassa Nokia Kontio kumisaappaat ja varsinkin kun varret kiiltää.
Kylä katson aina kun nään kumisaappaat kaupungilla tai luonnossa tai marjametsällä tai mökillä.
On Nokioita kumisaappaita monia malleja kaapeissani City, Lena, Anette, Evita, Lola, Tarja
mail. [email protected]
Mukavaa kumisapastelua ja katselua
Ei tietenkää ole noloa! Itse olen käyttänyt koko ikäni mustia Kontioita, tällä hetkellä koko 43.
Ei oo noloa. Tytöillä ihana nähdä mustat Kontiot.
Vaikuttaisi siltä että monella kommentoineista on jokin fetissi kumisaappaisiin.
Eli et tullut tälle palstalle vastaamaan kysymykseen, vaan arvioimaan (ja arvostelemaan) muita keskustelijoita.
Juuri näin. Osuit naulan kantaan.