Onks noloo

Tyttöö16v

Onko noloa tytön(16v)käyttää mustia kontio kumisaappaita tällasilla rapakeleillä,käyttääkö muut?

14

1568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikeinon

      Ei ole noloa :) se on vaan oikein kun käyttää kurakelissä tuollasia eikä mitään tennareita :)

    • Ei, mutta itse pidän sisäkengät koulun lokakuussa sisäkäyttöön.

    • saapasnainen31

      Ei todellakaan ole noloa! Enemmän noloa se on jos kura/rapakelillä/sateessa kahlaa tennareissa tms. lipokkaissa jalat märkinä.

      Ehdottomasti vaan kumisaappaat jalkaan jos keli siltä näyttää, ei yhtään noloa! Ja tosiaan sitten vaikka jotkut toiset pienet kengät matkaan jos jonnekin sisälle pitkäksi aikaa, eihän ne kumisaappaat ihan parhaat pitkäksi aikaa siellä sisällä ole, vaikkei ne mitään sinänsä haittaa :)

      Itse saapastelen aina reippaasti kontioissani (mustat 38) jos vähäkään keli sitä vaatii, eikä nolota yhtään.

    • Haikas

      Jos ihan järjellä ajattelee, niin märillä keleillä kumisaappaiden käyttö on ainoa oikea tapa liikkua ulkona. Mutta joku kumman villitys on, että kahlataan loskassa ja vesilätäköissä tennarit jalassa ja sit valitetaan, kun jalat on ihan märät ja on kamala olla märillä sukilla ja kengillä. Itse en koe nolona käyttää keltaisia Haita. Oon 174 pitkä ja hait on numeroa 41.

    • muoti

      Ei todellakaan. Noloa on käyttää likaisia tennareita ( joskus olleet valkoisia ) ja kaiken lisäksi huonoilla keleillä.

    • Jennylä

      Toimivat kengät märillä keleillä ja ihan nätit. Itellä kastu kontiot lammikossa kahlatessa ja useampi tunti sitten märissä saappaissa mutta eikös märät saappaat kuulu kevääseen.

    • aniletyttö

      No kyllä kontiot vähän miesten saappaat on oli väri mikä tahansa, itse kyllä käytän naisellisempia , viimeiset 3v ollut mustat kiilakorkoiset (5-6 cm korko) mutta nyt alkaa murtumia olemaan, ovat olleet niin ihanat, että mistä saisi samanlaiset uudet, korkoa pitäisi vähän olla.

    • Tarra17

      Ei oo noloo,ite käytän mustia kontioita koko 36 kaupungilla ja jotku miehet kattoo pitkään erään.

    • kumisaapastelua

      kauniit on nuoren naisenkin jalassa Nokia Kontio kumisaappaat ja varsinkin kun varret kiiltää.
      Kylä katson aina kun nään kumisaappaat kaupungilla tai luonnossa tai marjametsällä tai mökillä.
      On Nokioita kumisaappaita monia malleja kaapeissani City, Lena, Anette, Evita, Lola, Tarja
      mail. [email protected]
      Mukavaa kumisapastelua ja katselua

    • KontioPekka

      Ei tietenkää ole noloa! Itse olen käyttänyt koko ikäni mustia Kontioita, tällä hetkellä koko 43.

    • kontiofani

      Ei oo noloa. Tytöillä ihana nähdä mustat Kontiot.

    • mitähiivattia

      Vaikuttaisi siltä että monella kommentoineista on jokin fetissi kumisaappaisiin.

      • HiivaVatti

        Eli et tullut tälle palstalle vastaamaan kysymykseen, vaan arvioimaan (ja arvostelemaan) muita keskustelijoita.


      • mitähiivattia

        Juuri näin. Osuit naulan kantaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6908
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2036
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1238
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      996
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      954
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      929
    Aihe