Tulipa käytyä uudessa kylpylässä ja kyllä oli hienoa ja nautinnollinen kokemus. Sielu lepää ja en voi muuta kun kiittää että meille hankolaisille on suotu tämä uusi rentoutusmuoto. Ahdasmielisten kommentteja en kaipaa.
Uusi kylpylä on todellinen nautinto!
NytNautiskellaan
17584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
teki todella hyvää käydä porealtaassa , viimeksi olen pessyt munat pääsiäisenä aivan tätä päivää ajatellen , meni se vesi vähän harmaaks , mutta ei voi mitään
Ei ihme että sun munat haisee torilla.
Ei ole varsinaista poreallasta.
Oli tosi ihana kokemus. Olen niin iloinen, että nämä herrat jaksoivat vaikka Rolle Nyström ei ole tehnyt mitään muuta kun valittanut kaikesta. Jatkossa menen usein uimaan ja nauttimaan ihanasta paikasta. Olen iloinen meidän hankolaisten puolesta!
Huomautus edellisen epäasialliseen kommenttiin: Rolle ei ole valittanut kaikesta. On valitettu Tehtaanniemen asuintalojen kaavan vastaisesta rakentamisesta ja siitä, että sopimukset on pidetty pöytälaatikossa, vaikka ne sisältävät asioita, jotka olisi pitänyt hyväksyttää valtuustossa.
SPA on eri asia. Hyviä uinteja niille, joilla on varaa siellä käydä. Lapsien uimakoulu ja muut vähäosaiset odottavat edelleen uimahallin valmistumista.
Aivan samaa mieltä olen, iloinenuimari! Näin hienoa kylpylää en ole eläissäni muualla nähnyt, vaikka aika monta uimahallia olenkin kokeillut!
Olen Uimari2017 kanssa ihan samaa mieltä. Olen matkustellut paljon, mutta en koskaan ole kokenut näin ihanaa kylpylää. Oli mahtava kokemus, ajattelin käydä kerran, mutta "rakastuin" ensi silmäyksellä paikkaan ja sinne suunnan kyllä tästä lähtien kerran viikossa. Kiitos, kiitos rakennuttajille!
Nysse! Nyt kylpyyn! Tää on oikeesti magee!
Nyt pääsiäisenä täynnä lapsia ja nuoria. IHANAA! Hienoa että tämä saatiin Hankoon!
Ihanaa kylpeä alehinnoin kun yli 12-vuotiaat saavat maksaa 20egee. Ah, niin ihanaa! Älkää negailko kun minä kommentoin, miten on niin ihanaa! Näitä samoja rantojahan ei muualta nää! Ah, niin ihanaa olen sekaisin. Likettäkää tuhannesti kun minä uin!En kaipaa ahdasmielisiä kommentteja! Lääkitys on kunnossa! Ihana uida! Olen kiitollinen. Ei negatiivisia kommentteja! Ihanaa!
eläkeläisethän siellä käy huljuttelemassa hiivasia häppäreitään ei juurikaan muut
Ei ole huono asia, että Hankoon saatiin ylellinen SPA.
Olisi hienoa, että kaikille olisi vesiliikuntamahdollisuus, myös vähäosaisille. Tehtaanniemen SPA ei poista uimahallin tarvetta Hangosta.
Toivotan nautinnollisia pulikoimisia niille, joille nyt syntyi siihen mahdollisuus. Suurimmalle osalle hankolaisista etäinen Tammisaari ja meri ovat vielä ainoat todelliset vaihtoehdot. Jos perheen kuukausiansiot ovat yli 6000 euroa, niin tilanne on eri kuin niillä, jotka saavat vain keskimääräisen palkan tai sen alle. Hangossa on SPA, mutta Hangosta puuttuu edelleen uimahalli. Tämä on syytä poliitikkojen muistaa. Uimahalli on edelleen työlistalla. SDP ei kyennyt sitä toteuttamaan.
Pissasin altaaseen kun oli niin kova hätä.
Älä valehtele! Sinä et sinne pääsekään, persaukinen!
Hankolaiset ylimystöt puhuneet. Eläköön !!
Duunaripalkalla menin uimaan, kommareita äänestin ja uiminen kylpylässä oli IHANAA!
Olen samaa mieltä! Sinulle ruusun kun uskalsit mennä uimaan.