Ruotsin poliisi etsii tätä miestä, https://z.cdn-expressen.se/images/04/d4/04d475af2d3445f99f0edbcf0efcef95/600.jpg mutta saako se koskaan kaveria kiinni ?
Saako ruotsin poliisi kuskin kiinni
Olof_palme
22333
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
manhunt > ihmisjahti. Tää on nii uus ilmiö tää manhuntti ihmisjahti. Jotenki uudelta tuntuu. En o ainakan minä törmänny manhunttiin koskaan uutisissa tai muualla. He siis hakee kuvalla jotain miestä. Ennenkuulumatonta. Hienokeksintö. Valvontaa pitäis lisätä jotta manhuntti saadaan kuriin. Koko pohjola on nyt manhuntin kourissa. Vois painaa sen kuvan huntin seteliin. Olof_palme kirjoiti
7.4.2017 19:14
Ruotsin poliisi etsii tätä miestä, https://z.cdn-expressen.se/images/04/d4/04d475af2d3445f99f0edbcf0efcef95/600.jpg mutta saako se koskaan kaveria kiinni ?
No meidän Mahmoudihan (me kutsutaan tuttavallisemmin Manuksi, kun Manu taipuu paremmin Suomalaisen suussa ja on jotenkin kotimaisempi fiilis) se siinä on kuvassa. Otettiin se ja sen pari kaveria meille asumaan kun sen koko suku oli kuollu sodassa. Tai ei ne ollu, mutta olis ihan hyvin voinu olla, mutta onneksi näkivät telkkarista meidän pääministeri Sipilän kutsumassa ne tiluksilleen asumaan, mutta kun sitten voinutkaan ottaa ketään sinne kun valtio ei suostunut maksamaan sitten majoituksen jälkeen koko kämpän remonttia ja peruskorjausta, niin ymmärtäähän sen että rupee hyväsydämmistä uskovaista ja rehellistä liikemiestä kaduttamaan moinen lupaus. Ei ihme, että Manua tämä ottanut sitten vähän päähän ja on hieman harkitsematta lähtenyt luvatta kuorkkiajelulle Ruotsin risteilyn päätteeksi. Ruotsin polliisille sellaisia terveisiä, että sitten kun saavat Manun kiinni ni sanoo sille, että heti kotiin, ruokakin ehtii jo jäähtyä. Kerkee ne kuulustelut hoitaa sitten myöhemminkin, kun manulle paremmin sopii ja johonkin muotoseikkaan toi homma kuitenkin kaatuu, joten turha siihen on sen enempää yhteiskunnan aikaa ja rahaa tuhlata. Manulla kun on tuota suomireikää täytettävänä sen verran ettei ees välttämättä tän tai ens kuun aikana ehdi vielä mihinkään, kun kalenteri on jo ihan täynnä. Katellaan sitten syssymmällä, jookosta?
Jos vanhat merkit paikkansa pitävät, niin eivät saa rikollisia kiinni.
Koska saavat Olof Palmen murhaajan kiinni?
Onko Tukholma-Helsinki sukellusveneestä havaintoja?
eiköhän tuo ole jo torniossa asylum asylum jasen asekassia kantaa poliisi tai armeijan tollo..
No sittenhän se tarviikin asylumia, kun Ruotsin pahamaineinen poliisi on sen kintereillä ja saattaisi viedä kidutuskammioonsa, jossa diskuteeraisi kaverin kuoliaaksi.
Melkein kuin yllyttäisi, IS: ”Suomen poliisilla on valmius pysäyttää tällainen rekka tai kuorma-auto”
Siis varmaan pysäyttävät, jos saavat aikaa valmistella etukäteen "barrikadia" tms, mutta taitaa tulla melko yllättäen ja pyytämättä (niini kuin eräät faksit) tällaiset rekat väkijoukkoon, niin ei siinä hirveästi väliin taida ehtiä.
Ylen ja Aftonbladetin mukaan napattu ja tunnustanut iskun.
Näin väitetään.
http://www.kaleva.fi/uutiset/ulkomaat/aftonbladet-tukholman-iskusta-epailty-on-myontanyt-teon/756593/
Tulee aina mieleen venäläisen kenraalin Ylelle antama lausunto USA:n hyökättyä Afganistaniin. Miksi USA menee sinne? Olimme siellä 20 vuotta ja huomasimme, että kuka tahansa voi iskeä kimppuusi ja keneenkään ei voi luottaa.
ETTÄ NUO VALVONTAKAMEROIDEN KUVAT ON AIVAN PERSEREIÄLLÄ KUVATTUJA, KUN RIISTAKAMEROITTEN OTTAMAT KUVAT OVAT TÄYSIN TARKKOJA, JOISTA NÄKEE SELVÄSTI KAIKEN, JA TARKASTI , MUTTA NUO VALVONTAKAMERAT ON SUORASTAAN TAHALLAAN TEHTY YHTÄ TARKOIKSI, KUIN PERSESILIMÄT !!!
Todellinen kyrpänaama
Ruotsalaisethan vastustaa valvontakameroita, kun kuulemma vaarantaa ihmisten intimiteetin (sanoivat kun poliisi halusi lisää kameroita Mälmöseen).
Tässä on liikkeen valvontakuvaa.
http://tv.aftonbladet.se/abtv/articles/213937
Niin, nykyään kun ihmiset eivät pysty olemaan viittä minuuttia kauempaa ottamatta itsestään selfietä tai belfietä ja julkaisemasta sitä koko maailmalle nettiin, niin kyllähän tuollainen julkinen kuvaaminen on aivan käsittämätön vaade poliisilta. Kyllä minäkin ottaisin mieluummin kuorma-auton syliin, kuin suostuisin moiseen. Ei ihme, että tällaista tapahtuu, kun poliisitkin on noin ulapalla vaatimuksineen.
Tääkin alkaa haiskahtaa lavastetulta jutulta. Drill niiku englanniksi sanotaan. False Flags, Drills, Training Exercises, Staged Events & Hoaxes! Näitä kaikkia piilopolitikot käyttää. Näkyvän politiikan takana piilossa on nuo hyypiöt, jotka saavat aikaan näitä kohu uutisia. Jos ajatellaan takaisinpäin ajassa niin mikä noista kohujutuista on ollut aito tapahtuma. Onko niitä yhtään. Jos seurataan nyt tätä kehitystä ja otetaan vaikka aloittamaan tämän historian tuo Lontoon Parlamenttitalon isku. Sehän oli selvääkin selvempi huijaus. Sitten tais tulla toi Pietarin metrobluffi, jota seurasi Syyrian kaasu ilveily ja nyt Trumpin järjetön ohjus isku ja viimeistä huutoa on nyt tämä Tukholman kuorma-auto hömppä. Mikä näistä on aito. Tietenkin filmiä on ja puheita mutta niissä missään ei ole sellaista järkeä mikä oikeuttaisi niiden olevan tosia. Ne ovat absurdeja tempauksia. Siitä tietää että ne on huijausta ja syylliset ovat tietenkin nuo jotka huijaavat. Taustalla on rahan saaminen tällaisen toiminnan jatkamiseen. Lisää valvontaa ja lakeja, joilla sallitaan yksityisyyden suojan romutus. Fasistista touhua. Punaisena lankana läpi tämän kaiken kulkee tuo legendaariseksi sanaksi tullut MANHUNT. Manhunt alkoi tosissaan Palmen murhasta.
Tukholman iskusta epäilty mies on otettu kiinni Tukholman kaupunginosassa Märstassa, lähteet kertovat Aftonbladet-lehdelle. Lehden mukaan mies on myöntänyt teon.
Ruotsin poliisi kertoi alkuillasta, että se on ottanut kiinni kaksi henkilöä kuulusteluja varten Tukholman iskuun liittyen.
Käytetäänkö tässä taas näyttelijöitä joista tulee kuuluisuuksia niin kuin Pettersson, Aussonius, Mihailjovic ja moni muu kun pohjoismaissa ymmärretään noita hulluja. Onkos se Imatran kolmoismurhaaja jo tuomittu. Kirkon polttajia taputellaan päähän ja voevotellaa.
Just joo????
Suomen poliisilla on VALMIUS pysäyttää kuorma-auto???
Mutta herää kysymys?
Ovatko poliisit paikalla HHHHo hetkellä,.
Sillä eihän nämä terroriteot kestä kun muutaman minuutin tehden ruumiita..
Poliisit saapuvat paikalle , kun joku hälyttää.
Kaikki isisin kanssa yhteydessä olevat on karkoitettava.
Kyllä minä olen kuolemantuomion kannalla sellaisissa tapauksissa, missä tekijä saadaan kiinni verekseltään suorittamassa järjenvastaista terroritekoa, mutta parempi olisi saada tekijä ensin kiinni elävältään, jotta saataisiin motiivi selville ja sitten ampua vaikka siihen paikkaan. Jos jollakulla on hyvä motiivi niin hänet pitää vaputta ja antaa vaikka mitali kaulaan. Jos Hitlerin attentaatti olisi onnistunut niin kunniakirjat olisi heille saanut jakaa. Kaikki eivät tietenkään ole samaa mieltä. Palmen murhaa kukaan ei varmaankaan katso oikeutetuksi. Ei hän ollut mikään paha mies, vaikka jotkut Ruotsin natseista leikillään niin yrittää väittääkin. Mutta kun tuo murha oli lavastettu ja hän oli siinä mukana, niin se ei kyllä anna hänestä hyvää kuvaa jälkipolville. Jotkut teistä helposti uskovat että Pietarin pamauksessa oli korkeampaa valtiokoneistoa mukana, mutta ette jaksa uskoa että se oli bluffi ja lavastus, eikä ketään tapettu eikä kuollut. Teki nuo bluffit kuka tahansa niin ette pysty näkemään, että ne on lavastus huijauksia. Kuinka tökerösti joku terrori-isku pitäisi näytellä että te uskoisitte sen olevan valetta. Hitlerin on sanottu sanoneen että mitä suurempi valhe niin sitä uskottavampi se on. Tästä terrorismi valetouhusta on muodostunut jo liukuhihna hommaa. Nyt on ollut kuukauden sisään aika monta huijausta. Täältä aina poistetaan tuo kun liitän tänne tuon Pariisi hömpän. Laitan tähän uhmallakin videon josta näette, että se on huijaus ja miehet puhuvat amerikkalaisittain englantia kun oikein kuuntelette. Toinen sanoo impossible shit ennen kuin ampuu maassa makaavaa miestä ohi pään.
https://www.youtube.com/watch?v=ZYd_GQh-eRw
(En ymmärrä tämän alla olevan kirjoittajan ajatusmaailmaa. Hänen mielestä noita kahjoja ei saisi tappaa kun jäävät kiinni. Siinä mielessä olen samaa mieltä, että sen aikaa voisi antaa heidän elää, että saamme motiivin selville) Mutta mikä motiivi noilla bluffaajilla on kun he tekevät noita homppiään. Onko yhtään bluffaajaa vielä saatu kiinni, että voisi kysyä. Te ette usko että melkein kaikki nuo kohu jutut on hömppää. Siinähän sitten uskotte. Uskotte että maa on pannukakku ja joulupukki on olemassa.
fgjhfg
7.4.2017 18:25
Uusi
Onneksi Tukholman poliisi on toiminut vastuullisesti eikä ole ketään ampunut vaan tekijä on pidätetty. Toivottavasti Suomessakin poliisi pidättäytyy aseenkäytöstä jos jotain vastaavaa täällä tapahtuisi. Lontoossa ammuttiin aivan turhaan, etälamautinta olisi voitu käyttää.
>'Jos jollakulla on hyvä motiivi niin hänet pitää vaputta ja antaa vaikka mitali kaulaan.'
Taisi tulla kiroitusvire tuolla 'hänet pitää vaputta' tarkoitat kai vapauttaa. Palmen murhaahan haetaan juuri motiivin avulla. Jos löytävät motiivin niin menevät motiivi arkistoon ja kas syyllinen löytyy oitis. Isisin ns. iskuissa tekijän tietokoneelta on aina löytynyt viitteitä Isis sympatioista.
Eilen oli muuten Jenni Haukion syntymäpäivät. Onneksi olkoon. Haukio on oinas eikä kala. Hauki on kala muutenkin kuin horoskoopissa. No tämä ei kuulu tähän lainkaan.
Voitaisiinko alkaa funtsimaan mikä motiivi noilla, jotka lavasti Palmen murhan, voisi olla. Tämä tietenkin jos uskomme että se oli lavastus ja valetta. Kuinka pitkälle pääsemme kunnes ajatus jarrut iskee päälle. Hautajaiset iskee päälle ajatus jarruna. Ei noin suurta valetta kukaan kehtaa tehdä. Mitä vielä. Syyrian kaasu isku oli huijaus. Lapsia käytettiin säälin aikaan saamiseksi. Jarru iskee päälle. Ei noin suurta valhetta voi edes olla. Tämmösten yli on päästävä jos aikoo ratkoa noita hömppä juttuja. Ihminen pystyy valehtelemaan mitä tahansa. Mielummin uskoo että on niin julmia ihmisiä tappamaan lapsia kuin että joku tekee heistä tuollaista hömppää.
kiroitusvire??