Vihreät ja vasemmistopuolueet saivat nyt valta-aseman monissa kaupungeissa, ja ne alkavat yhä raivokkaammin ajamaan laittomien maahantulijoiden etuja ja syrjimään kantasuomalaisia. Turvallisuus heikkenee entisestään ja matujen rikollisuus ja terrorismi kasvavat räjähdysmäisesti. Ja tästä tullaan syyttämään yksinomaan vihervasemmistoa, joten vuoden 2019 vaaleihin mennessä viherjytky on sulanut vihertuhnuksi.
Vihervasemmisto jyräsi suureen vaalivoittoon
Ojasta-allikkoon
3114
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Punavihreiden vaalivoitto tuli tähän kontaan kuin tilauksesta.
Nyt ainakin suurimmissa kaupungeissa asuvat pääsevät kokemaan ihan käytännön tasolla, mitä suvakismi todella tarkoittaa.
Hidasjärkisinkin kansalainen alkaa pikku hiljaa heräilemään todellisuuteen, kun matut pääsevät hänen ohitseen asuntojonossa tai terveyskeskuksessa.
Nyt olisi näillä vihreiden voittoa hehkuttavilla Paremmilla Ihmisillä™ hyvä tilaisuus toimia esimerkillisinä suvaitsevaisina ja avata kotinsa turvapaikanhakijoille. Ehdotaan jokaiseen vihreitä äänestäneeseen kotitalouteen ensialkuun vaikka viisi turvapaikanhakijaa.
Huolestuttavinta tässä asiassa on se, että suomalaiset näyttävät tulleen poliittisesti korrektimmeiksi kuin ruotsalaiset. Ruotsissa sverigedemokraterna on jo pitkään ollut gallupien kärjessä, kun taas Suomessa monikultturismi jyrää vaikka mamut tekisivät mitä.