Minkä takia koskaan ravintoloissa iltaa juhliessa miehet eivät voi keskustella vaan aina on taka ajatus joka paljastuu hetken päästä, p****n saaminen? Minusta olisi mukava edes joskus ihan vain yksinkertaisesti jutella miesten kanssa. Ei enempää. Lopulta se menee niihin seksuaalisiin iskuyrityksiin, tanssimaan pyytämisiin joissa alkaa lähentely, ehdottelut "tuutko mun luo jatkoille" jne. Sitten kun ei kaunista kilttiä kieltäytymistä ymmärretä joudun olemaan ilkeä ja sit alkaa mielenpahoittamisen jälkeen jatkuva yritys vähät väliä ja vonkuminen. Joskus kylmäksi haukkuminen. KUN EI KILTTIÄ LAUSETTA YMMÄRRETÄ "Oli mukava jutella, mutta menen jatkamaan iltaa ystäväni kanssa" niin täytyy sit sanoa ilkeästi jotta menee sinne kaaliin!! Purkauduin, koska aihe ottaa nuppiin toistuessaan joka kerta ulos lähtiessä. Mikä teitä miehiä vaivaa, kun ei ekasta voida ymmärtää?!?!
Miksi miehet eivät ymmärrä lausetta EI KIINNOSTA?!
vajaakolmekymmentä
293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Koska olit lupaava alku hoidolle osoittamalla kiinnostusta. Sano ens kerralla heti tokassa lauseessa "en ole etsimäs täältä seuraa, mut jos haluut vaan jutella niin kiva, meen kohta kavereiden luokse". Säästät molemmilta aikaa.
Mene matkalle Saksaan tai Englantiin tai muuhun sivistysmaahan. Siellä ihmiset keskustelevat keskenään muutenkin kuin seksiä saadakseen. Täällä ei voi edes hyvää huomenta toivottaa kun se on jo lupaus jostain muusta.