Elää tuonti ruuan varassa kertoo Aalto - yliopiston tutkimus. Johtuisko tuokin siitä väestön liikakasvusta kehitysmaissa ja järjettömistä uskonsodista ? Että silleen. ILtalehti.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Väestömäärää pitäisi vähentää ainakin 4–5 miljardilla.
WHO:n tutkimus 2 miljardia juo ulostevettä. Olisko syy sama väestön liikakasvu ja järjettömät uskonnot ? Että silleen. ILtalehti.
Yllätys yllätys, Suomikin elää tuontiruoalla. Kun öljy loppuu, täällä ei selviydy edes 1800-luvun puolivälin väestömäärä puolitoista miljoonaa ihmistä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_väestö
Linkki ei tominut. https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_väestö
Suomihan on tilannut jo 2 miljonaa työvoiman paikkaajaa ulkomailta jygge hoitelee asioita jo eu:ssa.
Ei toimi näköjään. Kokeillaan toista. http://www.stat.fi/til/vaerak/2006/vaerak_2006_2007-03-23_kuv_001.html
Tulijoiden täytyy olla erityisen sitkeitä.
Voiko lorvimista pitää sitkeytenä?
No Suomestakin alkoi ruokatarvikkeet loppua, jos muistatte sen kuljetusalan lakon jokunen vuosi sitten ? Muutaman viikon riittää ruokaa liikeiden keskusvarastoissa. Että silleen.
Kun öljy loppuu, loppuu myös lorviminen sekä kantaväestöltä että tänne muuttaneilta.
Suomessa oli isot varmuusvarastot esim. viljalle mutta ne viljasiilot piti hävittää Suomesta maisemaa pilaavina joidenkin hörhöjen mielestä. Että silleen.