Olen mies, 42v, pituutta 176,5cm ja piti pudottaa verenpaineen vuoksi painoa n. 85kg:stä 75 kiloon ja nyt on jotenkin nolon laiha olo kuin tikku-ukolla, sormetkin tuntuu ohuemmilta. Verenpaine-arvot tietysti näyttää nyt nätiltä ja muut arvot olivat kunnossa jo alunperinkin.
Nuorena olin kyllä hoikka enkä nyt hirveä läski ole tässä välilläkään ollut mutta ehkäpä vanhanaikainen käsitykseni on että pitäähän miehellä olla vähän kokoakin.
Pahaa pelkään että en kovin kauaa jaksa tätä "nälkäkuuria" jolla paino ja verenpaineet pysyisi kurissa, mistähän repisi iloa tähän tikku-ukko oloon...
Laihana olo nolottaa
tikku-ukkona.taas
2
156
Vastaukset
- pekka.salilta.päivää
punttisalille hankkimaan lihaa luiden ympärille
- komuksensyväaltto
MUTTA VARO VAAN PUUSILMÄ-PUUSTISEN VHH MYRKYTYS-neuvoja....................Ukko nappaa sinunkaltaisia kuin nälkäinen made mutaa................ja alkaa piirittämään sinua kioskikirjallisuudellaan..ja muille tivolitempuillaan............ja jois et vastaa oikein haukkuu sinut räkänokaksi......... !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877