Jossain vinkuu mutta missä?

auto on 06 vuoden 2.0 tdi passat automatti ja kiihdyttäessä vinkuu noin 2 sekunttia max jos kiidyttää melko kovaa mutta ku iskee kaasun pohjaan nii saattaa kestää vaan 1 sek
laturinhihna vaihdettu ja jakopäänhihna. mikä voisi olla ?
252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Turbon johtosiivet jumissa?

Äänestä

Älä paina sitä kaasua niin paljon että renkaat valittaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Volkkarimies2 kirjoitti:

auto on 06 vuoden 2.0 tdi passat automatti ja kiihdyttäessä vinkuu noin 2 sekunttia max jos kiidyttää melko kovaa mutta ku iskee kaasun pohjaan nii saattaa kestää vaan 1 sek
laturinhihna vaihdettu ja jakopäänhihna. mikä voisi olla ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu