Paljon puhutaan venäläisestä keittiöstä, joka on täysin propagandamyytti. Sama homma puk tök pop hyperääniohjusten, lentokoneiden ja muiden ihmevimpainten kanssa. Pääsääntöisesti ei toimi ja lännen vastaavat peittoavat mennen tullen. Venläinen keittiö on yhtälailla mielikuvituksen tuotetta eikä pärjää eurooppalaiselle millään mittapuulla. Venäläisen keittiön menu on yksinkertainen ja helppo: ruokalistalla on paskaa ja kaalia eri muodoissaan ja se paskakin luistaa peremmin kun syö kaalia. Koska ravintolalla ei ole varaa sähkölaskuun, lämmitetään hellaa paskalla ja siksi on edullista että syödään paljon kaalia.
Venäläisen keittön aarteita: paskaa a la carte
paskansyöjät
475
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ikinä edes käynyt Venäjällä.
Minä olen käynyt Venäjällä ja monta kertaa. Mutta olen sitä mieltä, että parhaat asiat on omittu venäläiseen keittiöön Kaukasiasta. Venäjä on osaa varastaa, huiputtaa ja kiristää, mutta niinhän mafiakin tekee.
Venäläinen keittiö on "roiskishuiskis"-menetelmällä tehtyjä rasvassa lilluvia sekasotkuja. Monesta ilmansuunnasta lainattuja ruokia, jotka sotketaan yhteen ja niin saadaan venäläisen keittiön tuotteita. Maailman parhaimmat ruoat tulevat Ranskasta, Italiasta ja Kiinasta. Venäjällä ei ole mitään tekemistä maailman parhaiden keittöiden kanssa.
Eiks se oo sentäs hyvä, ett suomalainen keittiö kykenee tuottamaan maailmankuulua gourmeeta, kuten MÄMMIÄ? :) Mihin sä venäläistä tarviit?