Tässä aamukahvia juodessa uteliaisuuttani päätin katsella, minkälainen käyttäjäjakauma treffien puolella on iän & sukupuolen mukaan. Hakukriteereinä oli ikä, sukupuoli ja onko kirjautunut viimeisen kahden viikon aikana. Jaan tulokset tässä teidän iloksenne.
Ikä Naiset Miehet
-19 111 168
20-24 472 990
25-29 827 1858
30-34 1039 2390
35-39 1116 2572
40-44 1113 2410
45-49 1203 2441
50-54 1198 2054
55-59 898 1430
60-64 562 801
65-69 348 448
70- 148 144
Suomi24 Treffit ikä-/sukupuolijakauma
6
443
Vastaukset
- gffdgfdgdg
Kiitos tilastosta.
Kun naisia on yli puolet vähemmän ja vielä nekin naiset on hyvin nirsoja niin ei ihme että tuolla sivustolla ei tapahdu mitään tutustumisia.- n40plusn
Joopajoo, en ole nirso nainen. Oli kuvallinen profiili pari viikkoa ja sivuillani vieraili koko aikana n.30 miestä. Kahdelta tuli viesti, molemmat seksiseuraa hakemassa.
- Outoseuranhakusivu
Samaa mieltä, naisia jos on noin paljon vähemmän niin vaikeaksi menee.
Tämän tilaston valossa toivoisin että ne aloitteelliset miehet panostaisivat keskusteluun, koska sen aikaa kun tuolla olin itse sain aika rankkoja avauksia. Joko suoraa seksiseuranhakua, maksusta tai ilman ja itseäni kymmeniä (kyllä, monikossa) vuosia vanhempien miesten pyyntöjä kotiin. Tai sitten joiltakin alkuun fiksulta vaikuttavien miesten yhtäkkistä avautumista edellisestä suhteesta, erosta, mielenterveysongelmista tai fetissihommista.
Tässä syy siihen, etten usko itse tuolta sivustolta löytäväni miestä. - dfcgtfgff
Outoseuranhakusivu kirjoitti:
Samaa mieltä, naisia jos on noin paljon vähemmän niin vaikeaksi menee.
Tämän tilaston valossa toivoisin että ne aloitteelliset miehet panostaisivat keskusteluun, koska sen aikaa kun tuolla olin itse sain aika rankkoja avauksia. Joko suoraa seksiseuranhakua, maksusta tai ilman ja itseäni kymmeniä (kyllä, monikossa) vuosia vanhempien miesten pyyntöjä kotiin. Tai sitten joiltakin alkuun fiksulta vaikuttavien miesten yhtäkkistä avautumista edellisestä suhteesta, erosta, mielenterveysongelmista tai fetissihommista.
Tässä syy siihen, etten usko itse tuolta sivustolta löytäväni miestä.No eivät naiset keskustelussa loista, kun eivät tee edes huonoja aloitteita. Onko se keskustelua jos käsketään kertomaan itsestään tai että heti kysellään töistä.
- Kiinnostavahavainto
Huomaa ikäjakaumassa, että 70-vuotiaita naisia on hieman enemmän kuin miehiä vaikkakin suhteessa määrällisesti vähemmän kumpiakin kun vertaa nuorempiin ikäpolviin. Miehet kuolevat naisia aikaisemmin. Mun "ikäpolvessa" 35-39- vuotiaissa miehiä on yli puolet enemmän kuin naisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1902708Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482417Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 1011007
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait243834Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91786Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718