ymmällänitaas

näetpävielä

miehestä joka pyöritti ainanki minua ja toista naista yhtä aikaa.
valehteli ja petti luottamukseni. nyt saan nuolla yksin haavojani ja olin kauhuissani kun he tulivat autolla vastaaan. ukko nosti mulle kättä. katoin vain sitä naista ja aattelin, että tässä on kiitoos että yrititin ymmärtää sitä miksi nuin käyttäytyy. rakastuin sinuun ja olin vain leikkikalu. yksi raksi muiden joukossa. nyt olet leveillyt kylällä että mullakin on vaimo. huudellut oikein, että varmasti saat kääntää veistä haavassani. mutta empä aio koko elämääää pilata takiasi, vaikka sulla ei kiinnostakaan, se. vaikka menisit naimisiinkin omista sairaista syistä sen kanssa. mua et häpeään saanu. sänkyyn en sortunut kanssasi , moisen valehtelijan. kusetit minut loppuun. menetin voimani takiasi. niin surkeaksi tein oloni takiasi. olin huonossa elämäntilanteessa ja iskit siihen täysillä. vitun keinottelija. aion unohtaa sinut ja tuon avovaimosi. vaikka saatat virallisesti vihillekin viedä sen ns "salaa". uskon että minun taivaan jumalani panee sinut kärsimään samalla tavalla takiani.tai ainankin jonkun toisen menetyksen takia. olkoot se sittten mitä vaan.
minä olen oikeutettttu kunnolliseen ja rakastavaan parisuhteeseen. sattuu vain sieluuni saakka. kun rakastuin sinuun ja joudun sinut menettämään sille avovaimollesi. jouduin kurjaan ja ikävään tilanteeseen, näin olen saanut myötätuntoa muilta. sinusta ei kuulemma kukaan tykkää kotikylässämme. olet kuulemma ollut työpaikan narsisti.
kuinkas kestät sen, että minä olen saanut kehuja. että olen kiva ja ahkera ihminen. kuinkas eläkkeellä oleva narsisti tämän käsittelee. haluaisin niin nimen julkaista, mutta etköh'n tylsyyttäsi lue tämänkin viestin, kun sun avovaimos ehkä tuleva aviovaomosi käy muualla töissä. haluan sanoa sinulle: että jumala on puolellani. häneen turvaan ja luota. toivottavasti sulle pystyn vielä antamaan anteeksi, sillä jumala tuomitsee meidät kaikki. tai armahtaa:)

3

456

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pitkäkiharatukka

      pyöritti sinua ja toista, ei hätää
      minulle sattui mies kuka pyöritti ainakin 6-8 naista, mulla olikin ulkkis
      valehteli ja pettä kaikkia mitä eteen tulee , täysin narsisti, jumala tuomitsee joskus sitäkin miestä- uskon sen

      • uskoppaköppänä

        No minähän jouduin 3 kertaa käymään terapeutin juttusilla että alkoi tilanne aukeamaan
        Pahin tilanne oli äijän manipuloima pelko minuun.
        Että olisin muka ollut riippuvainen moisesta narsistista. Etten muka uskaltais kertoa sen naisille mitä se mullevalehteli .hah. Kerron kaikki kun satumme törmäämään


    • Narsistimiehenvaimo

      Minä taas olen lähes30v elänyt avioliitossa miehen kanssa, jolla on tällä välin ennättänyt olla 3 pitkäaikaista naissuhdetta, jotka sitten paljastuneet. Joka kerta luvannut, että kerta oli viimeinen eikä halua erota. Minulla ei ole ollut voimaa lähteä ja olen säästänyt lastani ym. läheisiäni tältä tiedolta. Myös työni oli sen luontoinen, että vaati parisuhdetta. Elämä ollut raskasta masennuksineen ja vuosikausien terapioineen ja jatkuvine lääkehoitoineen, jotka hän on maksanut. Elämme kuin jonkinlaiset kaverit yhteisessä huushollissa.
      Nyt olen sairauseläkkeellä, ja mies sanoo, että en pärjäisi yksin taloudellisesti, mikä on totta. Tämä on ollut niin pitkään kulissiavioliitto. Häneen en luota pätkääkään niissä naisasioissa ja olen joutunut aivopesemään itseni, että en välitä. Kukaties huoraa nykyäänkin jonkun kanssa, mutta en ole kiinnostunut tietämään sitä. Hän on pilannut parhaat vuoteni elämästä. Sanoo rakastavansa minua. Miten voi pettää ja aiheuttaa valtavaa tuskaa, jos rakastaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      81
      1924
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      36
      1241
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      964
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      879
    5. 90
      764
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      70
      737
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      674
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      67
      647
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      628
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      64
      584
    11. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      581
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      34
      566
    13. 36
      524
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    19. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      424
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      419
    Aihe