työntekijöiden eriarvoinen kohtelu

roskasakkia

Kertokaa omia kokemuksia..

4

504

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liian.ahkera

      No meikä kuunnellut 6 vuotta haukkuja sekä vittuilua turhista asioista. Ja sit yks kusinen työharjoittelija, joka ei muuta kun sluibaile saa kehuja, kuinka ahkera se on ja tekee mitä käsketään. Joo meitsi tehny kaverin kesken jättämät työt loppuun plus omat siihen päälle. No maanantai vikapäivä täällä töissä katotaan sit kuka on tehnyt ja kuinka paljon ja taas vastaavasti on laiminlyönyt omat työtehtävänsä.

      • EnnemminSyömättä

        Se on kumma miksi pahimmat sluibailijat pysyy töissä vuodesta toiseen. Ihan liikaa negajuttuja tuli minullakin nähtyä, ja jotkut asiat vetää vain sanattomaksi. Sitten vielä tämmöinen sluibailijat voi saada pyytämättä palkankorotukset, mutta ahkera ei edes pyytämällä. Mieti siinä sitten syitä tai lähde helvettiin? Tekeekö vielä mieli jäädä?


    • sluibaakinsluibempi

      Luuleeko joku että nallekarkit menee tasan ?

      • laskeite

        kyl ne menee jos niit on oikee määrä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      178
      7933
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4338
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      3968
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      151
      3265
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3026
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      49
      2689
    7. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      44
      2499
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2426
    9. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      274
      2086
    10. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      2045
    Aihe