Voinko antaa anteeksi?

BrokenandSad

Viikon sisään mieheni kanssa riitaa.Ensin puhetta että haluaisin minäkin seksiä,kun mieheni halusi suuseksiä.Mieheni sanoi ettei muka halua minua koska piparin muoto muuttunut oudoksi muutaman kilon lihomisen myötä.Eilen illalla mies sanoi että hiukseni haisevat homeelle vaikka olin ne aiemmin päivällä pessyt.Lisäksi töni minua kahdesti sängylle. Lähdin tilanteesta pois itkuisena ja mies tuli jonkun ajan päästä lohduttamaan..En vaan tiedä osaanko antaa hänelle anteeksi..Monena iltana pyytänyt viereeni nukkumaan mutta lupauksista huolimatta nukahtaa tai sammuu sohvalle.

4

380

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rumaakäytöstä

      Miehesi käyttäytyy todella rumasti. Pitäisi selvittää miksi, mikä on? Mitä on kunnioitus ja arvostus.

    • Sevalinta

      Tosi Unelmien Urpon olet valinnut!!!

      Onko elämäsi todella niin henkisesti köyhää että valitset kanssaeläjäksesi aivan kenet tahaansa?! Kuten Unelmien Urpon!!

      Onko mieleesi koskaan tullut ideaa kehitää itseäsi henkisesti, kuten oppimalla uutta, lisäämällä tietojasi ja taitojasi - tuolloin tavallisesti ihmisvalintakin ylenee korkeammalle tasolle.

    • eivind

      Eipä taida kannattaa antaa anteeksi; jo tuo sanallisesti loukkaaminen riittäisi.
      Mutta töniminen on jo fyysiseen koskemattomuuteen puuttumista ja varoittava enne tulevasta.
      Pakkaa reppusi ja pakene!

    • Kuuntelee

      Kuulostaa kamalalta eikä hän ei selvästi kunnioita sinua ollenkaan. Suosittelen että jättäisit hänet, noin ei toiselle voi puhua eikä noin voi käyttäytyä. Ketään ei ansaitse tuollaista kohtelua enkä itse antaisi anteeksi tuollaiselle.
      Oma mielipiteeni on että jos toinen haukkuu toista ulkonäöllisesti parisuhteessa, niin se ei ole sen ongelma kenen ulkonäössä on toisen mielestä vikaa vaan se on tässä tapauksessa vain ja ainoastaan sun miehen ongelma. Jos toinen ei kelpaa sellaisenaan niin se on oma ongelma. Jos poikaystäväni haukkuisi minua noin en todellakaan antaisi anteeksi.

      Sä ansaitset parempaa kuin toi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      7082
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6333
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4132
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2512
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2208
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1522
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1519
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe