Voinko antaa anteeksi?

BrokenandSad

Viikon sisään mieheni kanssa riitaa.Ensin puhetta että haluaisin minäkin seksiä,kun mieheni halusi suuseksiä.Mieheni sanoi ettei muka halua minua koska piparin muoto muuttunut oudoksi muutaman kilon lihomisen myötä.Eilen illalla mies sanoi että hiukseni haisevat homeelle vaikka olin ne aiemmin päivällä pessyt.Lisäksi töni minua kahdesti sängylle. Lähdin tilanteesta pois itkuisena ja mies tuli jonkun ajan päästä lohduttamaan..En vaan tiedä osaanko antaa hänelle anteeksi..Monena iltana pyytänyt viereeni nukkumaan mutta lupauksista huolimatta nukahtaa tai sammuu sohvalle.

4

344

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rumaakäytöstä

      Miehesi käyttäytyy todella rumasti. Pitäisi selvittää miksi, mikä on? Mitä on kunnioitus ja arvostus.

    • Sevalinta

      Tosi Unelmien Urpon olet valinnut!!!

      Onko elämäsi todella niin henkisesti köyhää että valitset kanssaeläjäksesi aivan kenet tahaansa?! Kuten Unelmien Urpon!!

      Onko mieleesi koskaan tullut ideaa kehitää itseäsi henkisesti, kuten oppimalla uutta, lisäämällä tietojasi ja taitojasi - tuolloin tavallisesti ihmisvalintakin ylenee korkeammalle tasolle.

    • eivind

      Eipä taida kannattaa antaa anteeksi; jo tuo sanallisesti loukkaaminen riittäisi.
      Mutta töniminen on jo fyysiseen koskemattomuuteen puuttumista ja varoittava enne tulevasta.
      Pakkaa reppusi ja pakene!

    • Kuuntelee

      Kuulostaa kamalalta eikä hän ei selvästi kunnioita sinua ollenkaan. Suosittelen että jättäisit hänet, noin ei toiselle voi puhua eikä noin voi käyttäytyä. Ketään ei ansaitse tuollaista kohtelua enkä itse antaisi anteeksi tuollaiselle.
      Oma mielipiteeni on että jos toinen haukkuu toista ulkonäöllisesti parisuhteessa, niin se ei ole sen ongelma kenen ulkonäössä on toisen mielestä vikaa vaan se on tässä tapauksessa vain ja ainoastaan sun miehen ongelma. Jos toinen ei kelpaa sellaisenaan niin se on oma ongelma. Jos poikaystäväni haukkuisi minua noin en todellakaan antaisi anteeksi.

      Sä ansaitset parempaa kuin toi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2484
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      35
      2264
    3. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      26
      1995
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      89
      1810
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      308
      1630
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1456
    7. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      25
      1391
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      71
      1246
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1058
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      1043
    Aihe