seksiaddikti pohjois-pohjanmaa

treffeilläkäynyt

Ollut jo useita vuosia suomi24 treffit sivustolla profiilillaan. Vaihtaa välillä nimimerkkiä. Pitkät romanttiset litanjat profiilin tekstissä kuinka haluaa löytää oman kullan, pitää tästä huolta ja istua mukavia turvallisia koti-iltoja yhdessä.
En arvostele tai epäile hänen tavoitteensa aitoutta, mutta tosi asiassa hän on hyvin addiktoitunut ihminen. Raitistunut alkoholisti, joka on vaihtanut riippuvuutensa seksiin ja nettipalstoihin. Kertoo profiilissaan harrastavansa monenlaista, mutta käytännössä on harrastanut näitä asioita joskus monia vuosia sitten kerran tai pari, ja nyt käyttää pääasiassa työttömän aikansa lähinnä nettipornoon ja eri deittisivustoilla roikkumiseen.
Ihan symppis ja hyvä tyyppi, mutta pyörittää useampia naisia. Sen vuoksi hieman epämääräinen, haluaa nähdä erikoisissa paikoissa, tai myöhästelee ja unohtelee asioita, kuten treffiseuransa nimen, vaikka on tavattu useamman kerran.
Kertoo heti ihastuneensa, ja haluaisi heti tulla yöksi ja lähes tulkoon sopia jo hääpäivän. Nämä luonnollisestikin tuntuvat oudoilta ja omituisilta. Ei mitenkään päällekäyvä tai röyhkeä, aika kiltti, mutta lähinnä tällainen hukassa oleva peluri, joka haaveilee haluavansa sitoutua, mutta riippuvaisena ihmisenä on lähinnä vain kiinnostunut uusien tuttavuuksien tarjoamasta jännityksestä.

7

1912

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta_on_täälläkin

      Kuvaus sopii hyvin myös Etelä-Pohjanmaan kaveriin. Ja varmasti moneen muuhunkin.

      • Anonyymi

        On niitä täällä Kainuussakin. Addikteja.


    • Vilzikka

      Vissiin ukkoja käy kateeksi, mitäs me naiset vaan,,luetaan manuaalisesti lehtiä antakaa reppanan olla

    • Anonyymi

      Hienoa, kiitos että informoit asiasta muitakin. Onko kellään kokemusta E-kontaktista ja siellä esiintyvistä romanssihuijareista tai muista oudoista tyypeistä.

    • Anonyymi

      Joo olen tavannut tämän! Ai hän on vieläkin kuvioissa ja samoin ottein. Kuusi vuotta sitten häneen törmäsin. Asui silloin ainakin Oulussa.
      Ja kuviot hänellä juuri nuo.
      Haluaa tavata heti kun deittisivustolla on viestiä vaihdettu. Viestittelee ihastusta jo ekojen treffien jäljeen runsaiden sydämien yms kera - ehkä luulee että se tekee naiseen vaikutuksen mutta mulle epäilykset heräs just siitä, sanoo kaipaavansa intensiivistä kuherruskuukautta ja sen ihanuutta, jne. Ja olen samaa mieltä, kiltti ja ihan huomaavainenkin, sympaattinen, mutta täysin addikti, joo raitistunut alkoholisti kyllä mutta hyvin addiktoitunut. Ja seksi lähinnä mielessä.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      24
      3757
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      41
      1869
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      27
      1154
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      69
      1077
    5. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      25
      1036
    6. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      1029
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      41
      923
    8. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      841
    9. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      56
      803
    10. Pub Marjuskan grillibileet

      Pub marjuskassa ilmainen makkara tarjoilu ja jakaa parille sadalle aurinko laseja. Miten tälläistä. Saako popittaa ja ja
      Haapavesi
      12
      723
    Aihe