Julkisuutta rajusti saanut kirjailija Lasse Lehtisen (sd) väitöskirja Urho Kekkosesta on herättänyt tiedemaailmassa kovan kohun. Väitös jopa tyrmätään nollaksi ja mielipidekirjaksi.
Natohihhuli Lasse Lehtinen on nollatutkija
Penna-Tervo
17309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ne tyrmääjät lienevät taas joitakin ryssän perseennuolijoita?
Lehtisestä voisi tulla MV-lehden päätoimittaja.
Hihhuli? Onko Lasse Lehtinen liittynyt lestadiolaisten lahkoon?
Oikeistodemari Lasse Lehtinen voisi liittyä kokoomukseen.
Lasse onkin aina ollut järkimiehiä
Lehtinen on vanha demaripaska, jonka tekeleet ovat pelkkää kurapaskaa. Kirjoittajakin on sen näköinen, että on jo pari kertaa haudattu.
Julkisuuteen tykästynyt savolainen hyvienveljien ahtereitten nuuskija?
Lasse Lehtinen pankinjohtajavaimoineen on viimeisen päälle shamppanjasosialisti.
Pitäisikö kaikkien demareiden olla jotakin rääsyläisiä vai? Katso nyt vaikka Antti Rinnettä, jonka vuositulot lienevät 150 tuhatta, puhumattakaan nyt sitten Lipposista, Erkki Liikasista ym. ym.
En minä ainakaan tiedä yhtään huonotuloista demaria.
Olisivat porvarit rehdisti porvareita ja liittyisivät kokoomukseen.
Lasse Lehtinen on munannut itsensä täydellisesti.
Lehtinen on mitä milloinkin sen mukaan mistä itse hyötyy eniten.
Selkee oppertunisti
Lasse Lehtinen keksi Ahtisaaren. Ahtisaari tuli politiikan ulkopuiolelta täysin. Ahtisaari kypsytti Suomen liittymään EU:hun. Nyt elelisimme kuin Norja tai Svetsi, joilla kummallakin on korkea elintaso. Korkeampi mitä muilla Euroopan mailla.
EU-mielinen Lehtinen on aina tukenut voimakkaasti Suomelle vahingollista Ahtisaari-Lipposen "koviin eu-ytimiin" politiikkaa. Lehtinen on täysiverinen EU-federalisti.
Lasse Lehtinen on 2000luvun Don Quijote jonka saa elinvoimansa Kekkosvihasta.
Hänestä kuten ei myöskään hänen idoleistaan olisi edes Kekkosen kengännauhojen solmijaksi.
Pilasi Arto Paasilinnan Nätti Jussista tekemän kirjankin.
Iilimatona SDP sääressä kekkuloinut julkisuudessa.
Omilla eväillään tämä myisi rukkasia Mikkelin torilla.
Lehtinen on vanha homehtunut paska läjä,, äijä riepu ei osaa muuta kuin Kekkosta kalvaa ja tällä teemalla olla julkisuudessa,,, mutta tämä näyttää olevan demareitten tyyli,, Halonen ja Ahtisaari hakee julkisuutta jatkuvasti turhalla lässytyksellä!!!!