Unelmahöttösakki uskoo ihan kaiken, mitä niille sanoo. Ei tarvita kuin rasismikortti.
Keskustelua:
- "Vähästä se köyhän ja tollon aate on kiinni. "
-" Siitä sitä ruokaa saa."
-"Niin, mistä???"
-"Taikaseinästä. Siinä hyvä poliittinen aihe, perustetaanko "rasiminvastainen propagandakone" eli puolue?"
Keskustelua:
- "Vähästä se köyhän ja tollon aate on kiinni. "
-" Siitä sitä ruokaa saa."
-"Niin, mistä???"
-"Taikaseinästä. Siinä hyvä poliittinen aihe, perustetaanko "rasiminvastainen propagandakone" eli puolue?"
Vastaukset 31
Vanhimmat
-"Melkoinen aate! "
-"Niin on, varsinainen kultakaivos!"
-"Kootaan kaikki afganistanista ja Irakista tulleet missit ehdokkaiksi. "
- "Alkaisikohan se köyhän miehen versio Korpelasta vetämään tätä hommaa?"
-"Tästä se elämä alkaa!"
Tätä kansaa voi pettää kerran - toista kertaa EI tule.
PetosjytkyKokoomusKepujen EK-veroparatiisihallitus - on entinen.
https://seura.fi/asiat/seuran-selvitys-juha-sipilasta-tuli-miljonaari-valtion-tuella-ja-harskeilla-tutunkaupoilla/
Uudet vaalit ja Vasemmistoliitto Suomea johtamaan - Li Andersson pääministeriksi.
https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/kun-tuulenvirekin-sattuu-viiltavasti-arssi-23-sairastui-harvinaiseen-kipuoireyhtymaan-hoitovirheiden-takia-en-kesta-tata-hoitokulutkin-ovat-hirveat/6505208#gs.Lf9mBdI
PetosjytkyKokoomusKepujen EK-vetoinen, äärioikeistolainen veroparatiisihallitus, tärvää kansalaisten rahat, ministereiden sukulaisten sotabisneksiin.
Laittomilla pakkomaksuilla rahoitettava Yle, markkinoi äärioikeiston porvaripuolueita, hoitaa täysin niiden mainonnan, siinä veroparatiisi-urheilun ja uskonnon tuputtamisen ohessa.
http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3759551-vasemmistonuoret-vaatii-rikkaita-kantamaan-vuorostaan-vastuun
Veroparatiisivuodot, jatkavat kasvamistaan. Lapsia ja vanhuksia pidetään nälässä, hoitamattomien sairauksien kanssa leipäjonoissa. Äärioikeistoporvareiden väkivallalle ja talousrikoksille, saisi alkaa näkymään lopun.
Tunnemme syvää myötähäpeää, veroparatiisiväen presidentin äärioikeistolaisesta, "Trumppimaisesta" ulostulosta - vaatii lisää rahaa veroparatiisiporukan sotabisneksiin ja korruptioon, veroparatiiseihin lähetettäväksi, verojenkiertäjien sotabisneksiin.
http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3765852-tarve-tehda-jotain-luo-painetta-tiedustelulakien-kiirehtimiselle
Niinistö ei tosiaan, ole tavallisen pieni- ja keskituloisen presidentti, vaikka gallupeissa eräät häntä nuoleskelisivat. Ei ansaitse sitäkään, sen verran kovaa, äärioikeistoretoriikkaa, tulee presidentiltä, joka oli itse mukana, mm. Nuorisosäätiön toiminnassa.
uskokaa jo vain persuja äänestämällä voitte enää vaikuttaa kaikki muut ajavat samoja asioita vaikka vaalienalla aina muuta valehtelevatkin?
Äänestän Vasemmistoa, kaikissa tulevissa vaaleissa.
http://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3769237-alle-45-vuotiaan-tyokyvyttomyyselake-905-euroa
Minulta eivät porvarit armoa saa - Ihmisten kohtelu Suomessa, porvari-äärioikeiston toimesta, on lähinnä väkivaltaa, puolustuskyvyttömiä kohtaan.
Ja silläkö sä puupää luulet eläkkeittes ISONEVAN, jos sä ääliö äänestät vasureita, jotka tulee mamuttamaan tän maan Ruotsi-kuntoon jos vaan pääsisivät?! :D :D Koska JO NYT mamutukseen kuluu veronmaksajien rahoja reilu 2 miljardia JOKA VUOSI! Ja ne rahat on sit pois KAIKESTA MUUSTA! Myös eläkkeistä! Paukapää! Ja jos 10 vuoden päästä sit mamutusmenot olis sen 10 miljardia, niin sun eläkkeet IIIIIIIHAN varmasti olis siinä vaiheessa isommat, niinkö sun pääkoppassas rattaat kolisee, vai? :)
Vasemmisto on työväkeä vastaan kannatti mm. tarveharkinnan poistamista näin se vasemmisto toimii oikeasti
No nythän ne pääsee, ellei ainoa puolue joka tuhoa voisi hidastaa tule väkisin. Tämä puolue on siis vasureiden vihatuin puolue eli persut.
Vasureiden tarkoitus on aina tasapäistää kaikki, ja siksi kannattavat matutusta. Heidän unelma on harmaa mitään ajattelematon massa, joka tottelisi eliittiä kuten neukkulassa konsanaan. Matutuksen ovat havainneet oivaksi keinoksi päästä unelmaansa.
PersKokoomusinKepujen=EK:n Floridan talousrikollisten, laiton hallitus, on rasismikortilla MONINKERTAISTAMASSA ulkomaisen halpatyövoiman tuontia, ilmaisen suomalaisen orjatyövoiman tavoitteella.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3938305-indeksijaadytykset-leikanneet-tyottomyysturvaa-pysyvasti-aktiivimalli-kiihdyttaa-leikkausta
Laittoman Veroparatiisihallituksen, laittomat hävittäjäkaupat, Jenkkien hyökkäysliiton kanssa, on PERUTTAVA.
Tällä kertaa Suomen kansa, kostaa Aktiivi- ja muut leikkurit, törkeät elinkustannusten nostot ja pakkolait poliisivaltioineen, sekä äärioikeiston veroparatiisirikollisten hävittäjä-maanpetokset.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3945192-li-andersson-jos-ilmastonmuutoksen-torjunnassa-epaonnistutaan-tulee-vastentahtoisen-siirtolaisuuden-maara-moninkertaistumaan
Suomalaisen "rasistin" tunnistaa siitä, että tämä ei halua kehitysmaamuslimeja eikä Afrikan savanniväkeä eläteiksi maahan. Joten suomalainen "rasisti" ei ole rasisti, vaan älykkö vrt suvakeihin.
Pääsemme PetosPersuKokoomussinKepuista VIHDOINKIN EROON LOPULLISESTI.
Uusi Pääministeri Suomelle on tässä:
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005802956.html
Maanpetokselliset ja järjettömät, Suomen valtion ja kansalaisten turvallisuuden vahingoittavat, MAANPETOKSELLISET USAN KANSALAISTEN HÄVITTÄJÄKAUPAT - Tullaan perumaan VALTAKUNNANOIKEUDESSA, kun äänestämme Vasemmistoliiton Suomessa valtaan, uuteen hallitukseen ja maakunnissa.
Älkää tehkö velkaa lapsillenne ja nuorisolle, nöyristelemällä ja kumartamalla, EKPersuKokoomussinKepuja.
MUISTAKAA ÄÄNESTÄÄ VASEMMISTOA. Saatte aitoa perusturvaa, aitoja työpaikkoja, kunnollista toimeentuloa, eli suoria tulojensiirtoja tileillenne, eli konkreettista oikeusvaltiota ja demokratiaa. Sitä jokainen taloudellisen väkivallan ja Aktiivileikkureiden kohde haluaa, eikö niin ? Hyvä Suomi, Hyvä Me.
Ketään ei saarnasi kiinnosta.
EK=PersuKokoomussinKeput, eli laiton veroparatiisi-äärioikeistohallitus, jota kukaan EI ole edes äänestänyt, on KRIMINALISOITAVA.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3967499-oaj-aloittaa-ensi-viikolla-ylityo-ja-vuoronvaihtokiellon-yksityisissa-paivakodeissa
Ihan kohta ovat eduskuntavaalit - koettakaa jaksaa ihmiset sinne asti. Päästään äänestämään Suomen Vasemmistoliitto uuteen, lailliseen hallitukseen.
Joo, syöttävät tuota rasismikorttia aina vain valkoisia vastaan ja kritisoijia nimitetään äärioikeistolaisiksi. Valkoinen väkihän tässä on ottavat osapuoli ollut 30 vuotta jo.
Milloin mielenosoituksia "turvapaikanhakijoiden" rikollisuutta vastaan ?
Vain Marco de Witt ja porukkansa uskaltavat näköjään ottaa kantaa julkisesti.
Populistiporvareiden äänestäminen, ajanut Ruotsin, täyteen kaaokseen.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3991269-naapurin-asiat-jopa-pain-helvettia-suokas-varoittelee-ruotsin-mallista
Suomen medioissa, ei näistä uutisoida, vaan Kok-Uosukainen höpöttelee, porvarimainoksiaan, kuin ei mitään olisi tapahtunut.
Varokaa ihmiset Suomessa - PetosPersuKokoomussinKepuLiikenyt = EK, ovat tekemässä samaa kaaosta Suomeen ahneuksissaan ja väkivaltaisuuksissaan, kuin Ruotsissa.
Laittoman äärioikeistohallituksen, PetosPersuKepuKokoomussinLiikenyt = EK:n veroparatiisiporvareiden tekoset, ovat RIKOKSIA IHMISYYTTÄ VASTAAN SUOMESSA.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4005669-oikeistolaiselle-isanmaa-on-pyha-vasemmistolaiselle-ihmisarvo
Vanhuksilta, vammaisilta, lapsilta, pitkäaikaissairailta, työttömiltä, syrjäytetyiltä ym alisteisissa asemissa olevilta, taloudellisen, fyysisen, henkisen ja seksuaalisen väkivallan kohteilta leikkaamiset, leikkaukset jo entuudestaan köyhyysrajan alapuolella olevilta, on peruttava.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4007517-leipajonojen-normalisoituminen-hammastyttaa-tutkijaa-edelleen-90-luvulta-lahtien-on-totuttu-siihen-etta-leipajono-pelastaa-ja-korjaa-sanoo-maria-ohisalo
Uskonnolla rasismikorttiporvarit - nuo veroparatiisirikolliset - painavat Suomen kansan, yhä syvemmälle köyhyyteen ja osattomuuteen.
SoiniKataisen kabinetti - neuvottelee jo, Romanian, Latvian, Liettuan, Unkarin, Turkin ja Puolan "rakennusmiesten" tuomiseksi, rasismikortilla, syrjäyttämään omaa kansaamme, syvemmälle työttömyyteen, osattomuuteen ja köyhyyteen.
https://edition.cnn.com/2018/12/15/europe/france-paris-gilets-jaunes-protests-intl/index.html
VAIN VASEMMISTO PUOLUSTAA OMAA KANSAA SUOMESSA.
Vapaa internetin käyttö - on estetty jo Suomessa.
Missä viipyvät, puolueettomat, ulkomaiset VAALITARKKAILIJAT ? Pitäisi olla jo.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4027091-sote-jarjestot-sosiaaliturvan-uudistus-aloitettava-etuuksien-korotuksilla-ja-yhtenaistamalla-paivarahat
Vasemmisto puolustaa ihmisiä ja heidän oikeuksiaan. Äänestäkää.
Raskaimmat rikokset ihmisyyttä vastaan on tehty kommunismin nimissä.
Pohjimmiltaan suvakismi on rasismia, joka kumpuaa ylemmyydentunteesta. Sen mukaan meidän kuuluu elättää kaikki maahantunkeutuvat reppanat, mukaan lukien lapsenraiskaajat ja muut rikolliset.
paljonko huumeita täytyy vetää, että tulee noin harhaista tekstiä?
Suvakin kanssa keskusteleminen on kuin pelaisi mustaa Pekkaa.Käteen jäävän mustaPekka kortin tilalla on nykyisin se rasismikortti.https://www.youtube.com/watch?v=wUYcvGB81C8
Rasismikusetus on nykyajan Troijan hevonen.
Leimautumista pelkääviä poliitikkoja on helppo ksettaa. Vain taikasana ja kaikki lippaat aukeavat.
Alkujaan rasismi tarkoitti ihonväriin perustuvaa syrjintää. Nykyään se on laajennettu koskemaan kaikkea mahdollista. Persurasismi on puoluekantaan perustuvaa syrjintää.
Melko räikeää ihonväriin perustuvaa syrjintää esiintyy enemmistön taholta nykyään Etelä-Afrikassa, kun valkoiset ovat jääneet pieneksi vähemmistöksi.
Esimerkiksi puolison valinta on melkoista rasismia. Yksi nostetaan ylitse muiden.
Ilo-uutisia näin eduskuntavaalien lähettyvillä :
https://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/sk-perussuomalaiset-ja-keskusta-menettamassa-eniten-vanhoja-kannattajiaan/815338/
Aktiivileikatut ym syväkyykytetyt, ovat nyt siirtyneet, VASEMMISTOliiton äänestäjiksi, se on varma asia.