Salon kaupunkiin putkipostijärjestelmä?

Posti liikkuisi niissä jopa yli 1000 km/h nopeudella. Hanke tietänee lisäongelmia jo ennestään vaikeuksiensa kanssa painivalle maineensa jo tärvelleelle ruohonleikkuuyritys Posti Oy:lle.

Selvitykseen upposi 200000 euroa kansalaisten rahaa, jotka sai konsulttiyhtiö RamboII.

http://yle.fi/uutiset/3-9578341
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suunnittelu- ja konsulttiyhtiö Ramboll on laatinut Salon kaupungille teknisen selvityksen hyperloop-radasta, jossa ihmisiä tai tavaroita kuljetettaisiin alipaineistetussa tunnelissa. Putkessa liikkuvat kulkuneuvot voisivat saavuttaa jopa yli 1 000 kilometrin tuntinopeuden.

Hyperloop One -yhtiön prototyyppiä on testattu Nevadassa Yhdysvalloissa.

Äänestä

Hukkaputki herrasväelle huitsin Nevadaan.

Äänestä

Päättäjät putkeen ja päämääräksi hevon vittu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fallatus kirjoitti:

Posti liikkuisi niissä jopa yli 1000 km/h nopeudella. Hanke tietänee lisäongelmia jo ennestään vaikeuksiensa kanssa painivalle maineensa jo tärvelleelle ruohonleikkuuyritys Posti Oy:lle.

Selvitykseen upposi 200000 euroa kansalaisten rahaa, jotka sai konsulttiyhtiö RamboII.

http://yle.fi/uutiset/3-9578341

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu