Moikka. Miten jatkamme. Onko teillä antaa neuvoja. Seurustelin 1.5v kihlattuni (turvapaikanhakijamieheni) kanssa,haluamme perustaa perheen ja arvioitua Suomessa
Hän joutui kotimaahansa. Väärä negatiivinen josta valitus vielä korkeimmassa, mutta ei antaneet täytäntöönpanon kieltoa.
Miten jatkamme nyt,haluamme naimisiin mutta missä ja kuinka. Kaikki epäselvää. Neuvoja kiitos.
Suomi-Irak suhteen jatko.
11
515
Vastaukset
Etsi
Toggle navigation Valikko
Aihealueet
Keskustelu24 Suhteet Kaukosuhteet Suomi-Irak suhteen jatko.
Suomi-Irak suhteen jatko.
Katarina83
30.4.2017 13:45
Moikka. Miten jatkamme. Onko teillä antaa neuvoja. Seurustelin 1.5v kihlattuni (turvapaikanhakijamieheni) kanssa,haluamme perustaa perheen ja arvioitua Suomessa
Hän joutui kotimaahansa. Väärä negatiivinen josta valitus vielä korkeimmassa, mutta ei antaneet täytäntöönpanon kieltoa.
Miten jatkamme nyt,haluamme naimisiin mutta missä ja kuinka. Kaikki epäselvää. Neuvoja kiitos.
IlmiannaJaa
Vastaa alkuperäiseen viestiin
Suomi-Irak suhteen jatko.
Moikka. Miten jatkamme. Onko teillä antaa neuvoja. Seurustelin 1.5v kihlattuni (turvapaikanhakijamieheni) kanssa,haluamme perustaa perheen ja avioitua Suomessa.
Hän joutui kotimaahansa. Väärä negatiivinen josta valitus vielä korkeimmassa, mutta ei antaneet täytäntöönpanon kieltoa.
Miten jatkamme nyt,haluamme naimisiin mutta missä ja kuinka. Kaikki epäselvää.- miksiainajokuidiootti
Lähde irakiin, parempi vaihtoehto kaikille! Kyllä sinun nyt pitää sopeutua, eii noita loisia tänne haluta...mene sinä sinne! miksi itket täällä, hän on saanut kielteisen päätöksen ja hänellä ei silloin ole tänne mitään asiaa...menkää herrantähden miehen kotimaahan perustamaan perhettänne.
- nekrjtuhguj
Lähtekää sinne irakiin perustamaan perhettänne!
- KATARINA_1983
Muuten lähdenkin mutta viisumi vaaditaan. Ja niitä ei enää myönnetä turisteille.
- maatushka
"""suomi24.fissä voit hoitaa myös viisumi- ja muut maahantulo- tai maastalähtöasiat. Luottamuksella. Moniammatillinen väkemme löytää ongelmaan ratkaisun, johon edes virkamiehet eivät pysty."""
Hah. Noinko kuvittelit? - Miss7
Hei
Otatko yhteyttä- ApKATARINA_1983
Ok...Miss7 anna sähköposti. Täällä ap kirjoitan sulle jos haluat
- Seuraajanasivusta
Ei kaukosuhteessa ole väliä missä asuu rakkaushan ratkaisee.Olette tavanneet täällä ja kun hän ei saanut lupaa jatkaa elämääsä suomessa sinun kanssasi on sinun seurattava rakastasi.
Toivon teille monta lasta. - Etoleainutjokaonsokea
Minäkin kyllä suosittelen, että lähdet sinne. Tai sitten lähdette molemmat ihan uuteen maahan, jossa molemmilla on sama lähtötilanne: kummallakaan ei ole syntymäoikeutta oleskella maassa, eli saatte kahdestaan ihmetellä, miten elämä siitä eteenpäin.
Mutta ihan vakavissaan ja yritän olla piikittelemättä: mieti vielä. 1,5v on TODELLA lyhyt aika, alkuhuuma (kestää n. 2v) ei ole edes mennyt vielä ohi. Olet todella pahassa kusessa jos myöhemmin huomaat, että ei perkele.
Vähän lottoan, että sinulla on nyt kolmenkympin kriisi vähän myöhässä ja kiire sen takia, jolloin varovaisuus on heitetty hiiteen ja irakilainenkin on kelvannut noin kiireessä. - Rakastunutnainenk
Painu perässä sinne Irakiin, Sellon kirjastosta saat tarvittavat asiakirjat, viisumit ym. Pysykööt elintasopakolaiset omissa maissaan.
- Kälättäjä
Matksta miehen kotimaahan,menkää siellä naimisiin,hakekaa sieltä muutolupaa suomeen ja asukaa siellä kunnes pääsette muuttamaan tänne,eikös se olisi selvin systeemi jos taas murehdit ja vetoat työhösi niin ota virkavapaata vuoden pari ja jatka jos tarve vaatii.
Rakkaushan on rajatonta,ekö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,252114Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.921935Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e881911MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131613Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4881476Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11474Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241437Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?481277Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.731144Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas351139