Kommunistien ja Zhdanovin kanssa K.A. Fagerholmin hallituksen kaatamiseksi.
Kekkonen vehkeili 1948
19
162
Vastaukset
Täällä oikea Osmium 76. Älä hyvä mies kirjoita mitään oikeaa totuutta näille mitättömille elättietanoille ja maatalousSYÖTTILÄILLÄ
Arvoisat keskustalaiset, kepuänkyrät ja varsinkin TOLISKOT tulevat ja uhkailevat pahoinpitelyillä, vapaudenriistoilla, muilutuksilla TIETYSTI MURHILLA.
NÄIN TOIMII MAALAISLIITTO JA KEPU PETTÄÄ AINA.
Ei ole tappajia ja muiluttajia näkynyt oveni takana.
Kirjoitin suomalaisen ruuan puhtaudesta, maataloustuista, -eläkkeistä, -luopumistuista, -investointiavustuksista ja muista elättietanoiden veronmaksajille aiheuttamasta vaikeuksista ja kustannuksista tuli heti edellä mainitsemiani uhkauksia.
Näillä saitin kepulaisilla Pystyyn_kuollutta lukuun ottamatta ole pienintäkään tietoa mistään; ei historiasta, ei luonnontieteistä kuten kemiasta, fysiikasta ympäristönsuojrlusta puhumattakaan.
Typeryys, tietämättömyys ja kaikenlainen oikean totuuden kieltäminen on kepulaisten vahva yhdessä pitävä voima, vihan, kaunan ja kateuden lisäksi.Asiallisen keskustelun käyminen tuntuu myös kepulaisille muutamaa poikkeusta lukuunottamatta olevan ylivoimaisen vaikeaa.
- kuka.ne.on.kirjoittanut
OikeistoSosDem kirjoitti:
Asiallisen keskustelun käyminen tuntuu myös kepulaisille muutamaa poikkeusta lukuunottamatta olevan ylivoimaisen vaikeaa.
Mistä sinä sen tiedät kun et osaa minkäänlaista keskustelua? Copypaste twiittit ovat ainoat mitä osaat.
kuka.ne.on.kirjoittanut kirjoitti:
Mistä sinä sen tiedät kun et osaa minkäänlaista keskustelua? Copypaste twiittit ovat ainoat mitä osaat.
Itse olen kirjoittanut. En harrasta copypastea.
- HienoAsia
Nyt OikeistoSosDem voit olla ylpeä. Sait huippuälykkään ja fiksun kannattajan. Osmiumin,
Pääsääntöisesti tottahan tuo Osmiumin kommentti oli. Kielenkäytön kärjekkyydestä voidaan sitten olla mitä mieltä tahansa.
- HienoAsia
OikeistoSosDem kirjoitti:
Pääsääntöisesti tottahan tuo Osmiumin kommentti oli. Kielenkäytön kärjekkyydestä voidaan sitten olla mitä mieltä tahansa.
Ylpeä voit siis olla. Kaltaisesi kannustaja. Hyvä niin
Olet sanonut olevasi lääketeollisuuden edustaja. Siinä mielessä tietysti Osmium ei aivan paras mahdollinen kannustaja ole, kun osoittaa kuinka lääketeollisuus ei aivan kaikkeen vielä kykene.
- YstävänNeuvot
Olet nyt vuoden päivät luvannut kirjoittaa aivan kohta uusia ja mullistavia tietoja noista historian tapahtumista.
Mitä saamme? Saman lyhyen twiitin noin sadannen kerran.
Tee nyt jotain niiden lupaamiesi lisätietojen suhteen tai ole sitten hiljaa. Oli varmaan syytäkin kun Fagerholm halusi SDP:n liittyvän SKDL:ään. Hallitus oli siis saatava nurin ja oikeistolainen tilalle. Fage oli siis isänmaalle vaarallinen hoipertelija.
Kekkonen oli viisi kertaa pääministeri ja yhdessäkään hallituksessa ei ollut komut mukana.
Koska laitat taas saman twiitin?Kuinka kauan meinaat jatkaa tuon saman hokemista keputrolli? Sitä paitsi laita kerrankin linkki tuohon väitteeseesi. Ai niin ethän sinä keputrolli laita kun puhut pelkkää p...aa.
OikeistoSosDem kirjoitti:
Kuinka kauan meinaat jatkaa tuon saman hokemista keputrolli? Sitä paitsi laita kerrankin linkki tuohon väitteeseesi. Ai niin ethän sinä keputrolli laita kun puhut pelkkää p...aa.
Sitäpaitsi logiikkasi ontuu pahemman kerran. Miksi kommunistit olisivat vehkeilleet Fagerholmin hallituksen kaatamiseksi jos Fagerholm halusi liittää SDP:n SKDL.n?
PS. Laita edes yhden kerran joku lähde?OikeistoSosDem kirjoitti:
Kuinka kauan meinaat jatkaa tuon saman hokemista keputrolli? Sitä paitsi laita kerrankin linkki tuohon väitteeseesi. Ai niin ethän sinä keputrolli laita kun puhut pelkkää p...aa.
Koska sinä alat laittaa lähteitä?
Fagerholmin toiminnasta löytyy tieto Suomen sosiaalidemokraatti lehdestä huhtikuu 1946 sekä Paasikiven päiväkirjat 1.
Ja ala itse laittamaan lähteet twiitteihisi jos sellaisia muilta vaadit. Näytä esimerkkiä.- Historiantuntija
OikeistoSosDem kirjoitti:
Sitäpaitsi logiikkasi ontuu pahemman kerran. Miksi kommunistit olisivat vehkeilleet Fagerholmin hallituksen kaatamiseksi jos Fagerholm halusi liittää SDP:n SKDL.n?
PS. Laita edes yhden kerran joku lähde?Tuossahan näemmä DV8.. laittoi lähteitä. Toki asia on dokumetoitu monessa muussakin paikassa.
Niin. Todellakin, Fagerholm havitteli yhdistynyttä vasemmistoa, Fagerholm itse oli vasemmanlaidan demari, joten näinollen tavoite oloi silloista SDP:tä selkeästi vasemmistolasempi puolue, - hooohhh
Ihanko yöpakkasten tähti oli kommareiden perseennuolija. Alkio-opistossako opit.
- pohojalaineuhoo
DV8_HellRaiser kirjoitti:
Koska sinä alat laittaa lähteitä?
Fagerholmin toiminnasta löytyy tieto Suomen sosiaalidemokraatti lehdestä huhtikuu 1946 sekä Paasikiven päiväkirjat 1.
Ja ala itse laittamaan lähteet twiitteihisi jos sellaisia muilta vaadit. Näytä esimerkkiä.Paasikusen jorinat voi jättää omaan arvoonsa. Jos nuoli jonkin aikaa sotien jälkeen, niin nuoli pelko persiissä. Kepuloisethan ihailevat muiden kiusaamista ja uhkailua yhtä paljon kuin sukulaisensa ryssätkin.
- remuilija
Vladimirovin mukaan Urkki oli 'jotenkin eurooppalaisesti sivistynyt' verrattuna näihin neukun satraappeihin, en tiedä oliko pelkkää imartelua tittelinkipeille suomalaisille.
- who-gives-a-fuck
Oli ne vittu hurjia aikoja!
- ukko.vaihtoon
Kekkonen oli samanlainen nilviäinen kuin Juha Sipiläkin on.
- S24uomlaineN
Kekkonen on kuollut. Tavja Halonen Neuvostoliitto ja Stasi tekee tuhojaan edelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5992115- 1081068
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,19998Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki4877Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101845- 79795
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50749Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?87727- 63715
- 65563
